Звіт з ІІІ дня львівського відбору на «Тарас Бульба». Результати
punker_vague
| 257
| Розділ: Враження | 26 червня 2010 2:23
Сьогодні у Львові на студії
BUTRECORDS відбувся третій і завершальний етап львівського відбору на український рок-фестиваль «Тарас Бульба».
Цей день був набагато напруженішим ніж два попередніх, оскільки ми прослухали значно більшу кількість гуртів, ніж в попередні два дні.
Незважаючи на деякі нюанси, все пройшло професійно, завдяки оперативній і професійній роботі Сергія Бутяєва, звукорежисера Романа Явровського, ну і ми трошки ті комбіки попідкручували.
Не знаю чи варто це робити, але приношу від імені журі вибачення за деяку затяжку в регламенті (~ на 40 хв вона розтягнулася). На це були свої причини: від явки деяких гуртів в нерегламентований час, до нашого воління дати кожному гурту рівні умови і час на саундчек.
Буду чесний. Особисто мені, сьогодні сподобалися всі групи. Навіть в групах з музикантами слабкого рівня я знаходив для себе якусь родзинку.
Першими прослуховувалася група з Івано-Франківська
Джета, що грала
pop-rock. За традицією попередніх двох днів, Івано-Франківці показали себе доволі підготовленою командою. Я собі записав: «хороша поп-рок група».
Сподобалось: зрозумілий вокал, продумані аранжування (всі музиканти на своїх місцях (клавішні, ритм-гітара, бас, барабани). Тексти в рамках жанру. Кода другої пісні «морозиво» просто шикарна.
Не сподобалось: музиканти молоді, місцями не вистачало впевненості в ритм-гітариста, хотілося б бачити більше різноманітності в партіях клавіш, захотілося морозива
Діагноз:
«Якісний поп-рок. Варто слухати…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club4145970
http://myspace.com/jetaband
Далі в студію завітали
К402, навколо яких створено стереотип, ніби Сергій Бутяєв їх «просуває» на «Тараса Бульбу» (бо вони в нього записали альбом). Як людина, яка має незалежну думку, скажу чесно: на відборі ніяким навіть натяком на «просування» і не пахло. Наведу також цитату Сергія Валентиновича:
«Ось всі кажуть, що К402, що я їх просуваю, бо вони там в мене писалися. А нікого при цьому не цікавить, що я їх рік вже як не бачив…нікого не цікавить, що в мене пишуться ті самі Думки Подумки, чи Прозекторій. Та я б ліпше WOD просував, та ви не подалися… ».
Втім повернемося до виступу команди. К402 були в оновленому складі, що відверто позначилося на їх виступі. Особисто мене перша композиція «Вихід є…» просто порвала своєю концептуальністю і драматичність. Друга «Ластівка» - це така попса, яку я прослухав крізь вуха, але Віталій Міщук помітив в ній явний поп-хіт. Коротко кажучи, треба сказати, що група доволі добре підготувалася до цього відбору.
Сподобалось: барабанщик фірмач; аранжування, текст, концепція першої пісні, динаміка її виконання просто шикарні (про асоціювалася з «Пробки» гурту Сплин). Басист має гарний бек-вокал.
Не сподобалось: Друга пісня «Ластівка» – попсовий текст, басист занадто валить, гітари грають місцями одне і те саме.
Діагноз:
«Вже давно їх слухаю, і чекаю на нові пісні…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club2132382
http://www.k402.com
Примітка: Мітя цитую «би вдув» відмітив неописуєму красу клавішниці гурту.
Наступними були
Квадрат, які заявили, що грають
Art-rock і рок-імпресіонізм. Арт-рок вони і зіграли, та й такий, що в мене виникло питання, чи пасують вони в тему фестивалю (схожа думка виникала в одного з членів журі III Level Up). Що казати – група реально зіграла «академічний» art-rock. Тут були і елементи funky і ритм-&-блюзу, етно і авангарду і джазу.
Сподобалось: гра всіх музикантів, особливо відмічу джазового барабанщика і ритм-енд-блюзового гітариста. Всі грали «свої» партії, тут не було, що «група грає синхронно один риф».
Не сподобалось: місцями надто «академічно», як на формат фестивалю.
Діагноз:
«Варто слухати!»
Група в Інтернеті:
Нажаль знайшов її тільки тут (сам і робив):
http://rock.lviv.ua/?category=5&band=915
Примітка: всім шанувальникам арт-року, рекомендую відвідати найближчий концерт гурту.
Наступними були Львів’яни
Подорож По Вертикалі, що грали
pop-rock. Єдина група відбору без гітариста. Склад: клавішні/вокал, барабани, бас. Одразу відмічу талановиту вокалісту/клавішницю/авторку пісень і її чудову артикуляцію і джазову манеру співу. Пісні напрочуд гарні, вокаліста цитую свій запис «вміє їх прожити». Виникли асоціації з «теперішньою» Земфірою.
Сподобалось: подача, елементи джазу, манера виконання пісень, тексти.
Не сподобалось: таки не вистачало «акуратного» гітариста, який би трохи заповнив аранжування.
Діагноз:
«Шикарно!(с)…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club15824227
Наступна група
Шоста Чуття, що грали
pop-rock викликали в мене неабияку ностальгію. Ностальгію за Львівським гуртом «Горіховий Сад». Група грала класичний Львівський рок з усіма його елементами: виразний вокал, гарна лірика, орієнтації на Скай і ОЕ т.п. Микола Максименко порадив хлопцям орієнтири на Швецію, мотивувавши тим, що більшість наших українських поп-гуртів гуртів «здирають» з них. Тож нашо наслідувати щость вторинне? Цілком годжуся.
Сподобалось: тексти, виразний вокал, гарні, група лишила заряд бадьорості і багато «духовного» світла в студії після себе, клавішник.
Не сподобалось: гітаристу невпевнено грав риф, басист грав в тоніку акордів (спробуй грати свою «лічну» партію в барабани
), ускладняти аранжування, адже потенціалу доволі багато.
Діагноз:
«Я люблю Горіховий Сад, в мене ностальгія і я радий, що ще хтось любить таку музику і навіть продовжує таке грати у Львові…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club14824877
http://rock.lviv.ua/?category=5&band=930
Атмосферу позитиву і добра, викликану поп-рокерами розрадила наступна команда
Версавія, вже знайома львівським шанувальникам важких металічних напрямів. Хлопці заявили себе, як
MDM і впевнено його проявили на мою думку, викликавши «бурхливі овації» навіть в сусідів з будинку навпроти студії.
Тарас Ватаманюк, людина більш прошарена в металевих стилях, проконсультував мене, що Варсавія має ще елементи
thrash metal
Сподобалось: подача, техніка, концепція пісень. Кожну пісню вокаліст об’являв з поясненням. Дуже концептуально було розказано про пісню «Я знаю хто мій ворог». Хлопці з Версавії вважають, що в кожній людині є частинка зла.
Не сподобалось: звук гітари вокаліста (при шаленому педалборді), деяка несинхронність в грі рифів.
Діагноз:
«Тру. Важке. Технічне…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club5066441
http://www.myspace.com/nyversaviya
Продовжили важку частину веселі пацани з
Hard`n`heavy гурту
Hell Street. При безлічі нюансів даного колективу, сьогодні вони «пішли» дуже позитивно і весело. Попри нехватку техніки, команда повністю вписалася в рамки жанру, і якби не їхнє пресловуте «рок-н-рольне» розпіздяйство, то вони би мали більше прихильників у Львові, ніж зараз. Мітя написав в особистому враженні «Рокенрол» і «Punk not dead». За текст пісні «Алкоголь» (який можна було б скласти і покреативніше) я поставив найвищий бал, оскільки текст про асоціювався з групою БОРЩ, яку я дуже люблю.
Сподобалось: розв’язність, зовнішній вигляд (чомусь тільки Hell Street, а далі лише Прозекторій повним складом вдягнулися «як на свій концерт»), були веселі, без комплексів і жартували. Здалося, що вони одні з небагатьох хто не хвилюється перед суровим журі.
Не сподобалось: в першій пісні барабанщик грав не в риф. Музикантам не хватало техніки. В вокаліста є задатки, проте пару разів лажанув.
Діагноз:
«З кожним разом все ліпше…навіть я буду слухати, якщо щось зроблять з текстами…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club13180059
Наступною до студії завітала група, та навіть цілий оркестр, про відносини якої з Сергієм Бутяєвим вже складено львівсько-рокерські легенди (пов’язані з вишиванками, сопілками, політикою тощо
). Втім, Сергій Валентинович зустрів групу
Тарасова Ніч просто чудово і всі лишилися задоволені. Варто зазначити, що Тарасова Ніч була єдиним акустичним колективом за цей відбір (запис яких потребував особливих студійних умов, які постаралися забезпечити по максимуму можливостей студії). В студію прибули дві чудові бандуристки, яким журі галантно вступила свої крісла; також в складі були помічені: бас-гітара, соло-гітара, перкусія, сопілка, віолончель ну і звісно акустична гітара/вокал від фронтмена гурту – Івана. Група заявила себе, як
folk-rock, проте термін rock в даному випадку виявився достатньо спірним. Я б охарактеризував ТН, як етно-фолк колектив. Не інакше. Перша пісня була авторська, місцями про асоціювалася з ДДТ(!); друга на слова Тараса Шевченка «Єсть на світі доля…». Мені гурт сподобався. Я рідко слухаю таку музику і терміново захотілося відпочити від цього всього ВАЖКОГО і відвідати їх концерт в якійсь філармонії.
Сподобалось: Фактично все.
Не сподобалось: перша і друга композиції були виконані в різних концепціях. Стиль етно-фолк на мою думку не зовсім підходить для «Тараса Бульби», як було сказано в журі: «Хлопцям треба на Зашків»…
Діагноз:
«Хочу на їх концерт…»
Група в Інтернеті:
http://rock.lviv.ua/?category=5&band=500
http://vkontakte.ru/club17933593
Далі в студію завітали хлопці з Новояворівська, гурт
ЯntaR_City . Хлопці заявили свій стиль як
hard-rock, я думав, що буде hard`n`heavy (як при першому моєму знайомству з ними, коли мене порвала їх пісня «Брутальний секс»), втім те, що сьогодні грали суміш було для мене сумішшю панку/металу/російського року (навіть радянського панку в дусі ГО). Не дивлячись на купу нюансів, мені надзвичайно сподобалася подача вокаліста і його тексти. Чувак реально виразив все що він думає без зайвих компромісів і лицемірства. Це мене дуже зачіпило. Вокал був настільки надривним, що мені здалося, що фронтмен готовий виплюнути свою душу, заради здійснення правди.
Сподобалось: барабанщик, тексти, вокал.
Не сподобалось: музика неактуальна і совкова. Соло-гітарист грав забагато і забивав вокал. Я записав: «америказувати і усучаснити і буде шикарна ідейна група»…
Діагноз:
«Прикинь, я до сих пір інколи слухаю пісню «Брутальний секс »…».
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club9329569
(Надалі – всі гурти з міста Львова.)
Наступним був гурт
Слова. При запитанні фронтмена про їхній стиль, він посилався на гітариста, ніби «він главний». Надзвичайно цікавим було те, що коли на саундчеці хлопці грали кавер на Nirvana – вокаліст співав як справжній Йен Кьортіс! Втім на своїх піснях його голос був зовсім іншим.
Заявили
hard-rock, перша пісня представляла з себе 4 акорди з соло, під ритм-секцію і не зачіпила зовсім. В нас виникла навіть суперечка на рахунок того, що deep Purple мають такі «акордні» пісні. Мають, звісно, але ви аранжування послухайте, хлопці! А от друга пісня містила в собі потужний риф і на повну могла називатися хард-роком. Після була про бурю. В ній сподобався гітарний хід куплета, основний риф. Було враження, що коду пісні і прохідний риф «клепали» з різних напрацьованих шматків.
Сподобалось: текст «Бурі», місцями вокал, соло «Бурі»
Не сподобалось: написав в зошиті «вокалісту знайти себе». Питав групу про музику, яку кожен учасник слухає. Те що вони грають, з тим що вони слухають в мене не зійшлося і я завис. Loading…пере загрузився я після того, як вокаліст запевнив журі що йому вже нічого не треба шукати, що він себе знайшов…
Хм…цитуючи класика: «Nirvana, at last…»
Діагноз:
«Дивні рєбята…»
Група в Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club9596733
Наступною була вже дуже відома у Львові та і в Україні група
Black Jack, що грала завзятий мелодичний
hard-rock . Ну, що казати, тут все було на вищому рівні – професійні музиканти, класні аранжування, надзвичайно харизматичний фронтмен. Перша пісня «Дай свого тіла» надзвичайно сподобалася, грайливий текст, подача і музичне оформлення…просто ляля. А от друга композиція «Ми разом» мене розчарувала. Через це в мене навіть виник невеличкий скандал з вокалістом – Іваном Папатєнко. Ваня, якщо це читаєш – sorry, я погарячкував в своєму висказуванні, проте твій тон мені теж не сподобався. Чому мені не «пішла» ця композиція? Я просто не побачив цілісної пісні. Посередині виконання «Ми разом» Ванічка об’явив склад учасників, було важко зрозуміти напрямок тексту і його ідею. Тому пісня мені «пішла» як своєрідне поппурі складена з кількох шматків.
Сподобалось: все крім вищесказаного непорозуміння.
Діагноз:
«Кльова група, давно слухаю…»
Група в Інтернеті:
http://www.blackjack.com.ua/
Найцікавішою в плані наворотів і сучасного, на цьому відборі напевно стала команда
Lumis Kerot, музику якої я б назвав дуже цікавою. Насправді група намішала там стільки усього, що важко було навіть говорити за стиль. Важкі гітарні рифи, танцювальні, а через мить – індустріальні клавішні, зовсім трощки драм-н-басових елементів в ритм-секції в поєднанні з мелодичним вокалом і неперевершеною харизмою і танцями вокалісти…це і є Lumis Kerot.
Сподобалось: все цікаво.
Не сподобалось: наворотів насправді забагато!
Діагноз:
«Цікаво…»
Група в Інтернеті:
http://rock.lviv.ua/?category=5&band=866 (тут можна послухати оці новороти)
http://www.myspace.com/lumiskerot
Далі прослуховувалася група
Опіум. Хлопці заявили, що не ставлять собі стильових рамок, їхня музика є мелодичною, місцями поп-рок, місцями рок. Для мене це був рок. Перша пісня «Іржа» просто «порвала» на шматки своєю динамікою і лірика пісні ідеально відображає ситуацію в кулуарах львівської рок-тусовки, тай загальну ситуацію в душах більшості людей. Друга пісня, з більш інтелектуальним і менш прямолінійним напрямом тексту називалася «Венера Мілоська». Вона була більш попсова, втім не менш драйвова.
Сподобалось: тексти, вокал, аранжування.
Не сподобалось: мало електроніки в загальному саунді гурту, соло з «ревером» здаються банальними.
Діазноз:
«Найважчий наркотик…»
Група в Інтернеті:
www.opium.lviv.ua
І, завершали сьогоднішнє прослуховування важкі і сурові хлопці з гурту
Прозекторій. Заявили
thrash/death, тільки от ці стилі були зіграні барабанщиком і вокалістом, а тройка гітаристів грали на мою думку більше heavy metal. Дуже сподобався барабанщик. Бідна ударна установка BUTRECORDS за день запису ледве витримала його подачу ногами.
Вокаліст нагадав всесвітньо відомого качка Глена Данзіга.
Сподобалось: барабанщик, вокаліст, басист
Не сподобалось: гітарні рифи, примітивне соло в першій пісні.
Діагноз:
«Качати гітари, щоб були як біцепси вокаліста…».
Група і Інтернеті:
http://vkontakte.ru/club13723387
Аналітика: за ці три дні ми прослухали більше двадцяти гуртів з львівської і івано-франківської області. На моє здивування, майже більшість івано-франківські гурти були на порядок цікавішими більшість своїх львівських колег. Я не кажу про техніку, подачу, досвід, я кажу таке загальне враження. Це питання викликало немало думок і роздумів серед журі, і мені б хотілося донести це враження до усієї львівської рок-тусовки. Саме тому я старався вносити цю інтригу поміж строк в попередніх двох статтях.
Тепер, коли я оголошую результати, авторитет міста Лева, як столиці рок-музики України для мене помітно похитнувся. Втім, шановні колеги музиканти, тепер все в ваших руках.
Результати львівського відбору на всеукраїнський рок-фестиваль «Tарас Бульба».
Після прослуховування члени журі розставили свої оцінки, після цього відповідальний секретар журі Тарас Ватаманюк вивів таблицю результатів. В таблиці всі офіційно розписалися і вона була опечатана. Її оригінал зараз знаходиться в мене. Фото таблиці я додаю до статті, як і її електронний «читає мий варіант».
Примітка.
Журі обрало 10 гуртів. Якщо гурт попав 10-ку, це означає, що хтось з журі за вас проголосував в загальному підсумку.
Ми працювали на результат і старалися обрати команди, які зможуть достойно виступити на бульбі. Ми не дивилися на голу техніку, на вокальні здібності, «умнякі» в текстах чи щось окремо. Ми розглядали це все в комплексі, щоби обрати дійсно найдостойніших для цього фестивалю.
Перші три місця
їдуть на фестиваль. 4 i 5 місця лишаються в резерві.
За словами художнього керівника і автора ідеї фестивалю, Віталія Міщука, який працював з нами в журі групи резерву мають бути «готові» теж їхати на фестиваль. Є випадки, коли група «зістрибує» в останній день. Крім того є вірогідність попадання в резер інших 5 гуртів, які війшли в 10-ку.
Взагалі Віталій Міщук дуже задоволений нашою роботою, студійний варіант прослуховування на
BUTRECORDS, назвав доволі оригінальною ідеєю. «Є звичайно певні моменти, недоліки, але при цьому є і позитив, тому вважаю, що експеримент вдався» - каже пан Віталій.
На цьому мені лишається лише оголосити результати відбору.
1. Інший Світ (Івано-Франківськ)
2. Black Jack (Львів)
3. К402 (Львів)
4. Один (Івано-Франківськ)
5. Подорож по вертикалі (Львів)
6. Західний Час (Моршин)
7. Версавія (Новояворівськ)
8. Lumis Kerot (Львів)
9. Глибоко Дихай (Львів)
10. Опіум (Львів)
Таблиця балів і оригінал протоколу з підписом і печаткою:
http://punker-vague.livejournal.com/228626.html#cutid1
З подяками іншим членам журі і музикантам за хорошу роботу, з найкращими побажаннями
Євгеній punker, спеціально для ROCK.LVIV.UA