Яка існуЄ

Відгуки

Olenysja | 25.02.10 14:39:25
Файно!)
Яка існуЄ

Яка існуЄ

Місто: Львів | Жанр: Pop/Rock | Гурт не діє/розпався

  • Кричу За Тобою
  • Загублений Світ
  • Вітер
1. Хто ми…

Ми — це гурт „Яка існуЄ“. І це не просто словосполучення. Це — музика, це життєва позиція, це стиль життя. Часто назву нашого бенду ми скорочуємо до абревіатури „Я.Є“. (тільки не варто проводити аналогій з назвою першого альбому гурту „Друга ріка“ і з „Другою рікою“ чи будь-яким ішим гуртом, взагалі. Ми не намагаємось під когось косити, тим паче красти чужі ідеї, ми – такі, як ми є). В цій абревіатурі є самоствердження, так як і в нашій музиці, музика — це наше хоббі, це — наша робота, це — наша життя.

Ми робимо музику, в першу чергу тому, що це нам подобається. Для когось можливо вона заскладна, для когось навпаки. Але вона така, якою ми хочемо її чути. Сподобатись усім без виключення – нонсенс, однак, нам здається, що проблеми, які ми піднімаємо в наших текстах, та емоції, які передаємо музикою, актуальні для більшості молодих людей, що живуть в наш час в Україні.

Ми — такі як ми є. Ми — не діти бізнес-еліти, депутатів та олігархів. Наші батьки – інженери, вчителі, лікарі, військові. Ми не любимо гламур глянцевих обкладинок, рожевйи колір та ванільне морозиво, коли хлопці вдівають дівчачі речі і цілуються з іншими хлопцями, коли співати українською – не модно. Ми не переймаємось політикою, не женемось за модою, ми не любимо фальшивих емоцій та коли нас дурять. Ми не хочемо аби нас зараховували до „золотої молоді“, революціонерів, бомонду, андеграунду, ми — звичайні молоді люди, які люблять жінок, свою роботу, добрий відпочинок та хорошу музику. Такими є ми, таким є гурт „Яка існуЄ“.


Історія нашого гурту розпочалася в січні 2003 року. З того часу, нам найчастіше задають два запитання: „Що змусило нас податися в естраду?“ та „Чому гурт має таку дивну назву?“. Відповідь на перше запитання ми знайшли не відразу. Спочатку нами рухала цікавість та любов до рок-музики. Ми любили рок-музику більше ніж звичайно. А музика — це той самий наркотик. Після першого виходу на сцену — хочеться ще і ще… Скоро ми потрапили в залежність. Однак, в житті кожної молодої людини рано-чи-піздно наступає момент істини, коли ти розумієш, що треба вирушати у доросле життя: заробляти гроші аби утримувати себе, свою родину. Ми усвідомили: або наше захоплення рок-музикою назавжди залишиться у підвалі, або воно почне нас годувати. Поступово нами оволоділа єдина мета — заробляти своєю улюбленою справою на життя. Щодня ми сплачуємо велику ціну за свій вибір — жертвуємо кар'єрою, грошима, вільним часом, особистим життям. Музичний бізнес справа ризикова і не дуже вдячна. Можливо, набагато простіше було би усі наші інвестиції вкласти у крамницю чи кав'ярню? Але як тоді бути з душами, які хочуть творити?

Ми відіграли багато концертів у різних регіонах України. Важко їх усі пригадати. Однак, те, що назавжди залишатиметься у нашій пам'яті — це очі наших шанувальників, їхні голоси, які підспівували наші пісні. Це хороша винагорода за нашу роботу і хороший стимул для подальшої творчості. Ми відчуваємо, що музика „Яка існуЄ“ потрібна, адже вкладаємо в нею свою душу.

У сучасному українському шоу-бізнесі дуже важко пробитися. Постійно доводиться стикатися з кон'юктурою, корумпованістю, ламати або ламатися об стереотипи, амбіції та формати, доводити право на існування музики „Яка існуЄ“. Тому дорога до слухачів видається нелегкою. Проте, зупинитися та повернути назад ще важче. Ми вже пройшли найважчу частину шляху, а попереду — мета, до якої кличе серце.

А щодо назви — вона виникла спонтанно, ще тоді, коли ми бавились у рок'н'рол і не воліли гаяти час на її пошуки. Можливо вона дивакувата, віддає андеграундом — в кожного свої асоціації. Нас це не бентежить, адже не назва красить гурт, а гурт — назву, колектив людей за покликанням, які щодня працюють над музикою, її аранжуванням, записом, промоушеном. Ми — люди творчі та різнобічні. Не секрет, між нами часто виникають суперечки, але ми продовжуємо рухатися далі, об'єднані вірою одне в одного та спільною метою.


2. Учасники…

Тарас Терлецький – Вокал

Павло Ільницький - Лід гітара

Сергій Соколов – Акустична гітара

Віталій Літягін – Клавішні

Сергій „Шкред“ Юрович – Бас

Назар „Рембо“ Погорлецький – Ударні

& Сompany…

Люди, які постійно допомагають гурту „Яка існуЄ“ в нелегкому світі словом, ділом, моральною підтримкою. Цих людей немає з нами на сцені, але без них жодного виходу на ту саму сцену ніколи б не відбулося. За що будемо їм завжди вдячні.

Терлецький Богдан Володимирович, Орися Шулим, дизайн студія „DeeP“ та Роман CheFish, відео студія „Амадей“ та Юра Данкевич.

3. Наші досягення…

Участь у фестивалях „Таврійські ігри“, „Гніздо“, „Фестиваль пива у Львові“, „Червона Рута“, „Свіжий вітер“ „100 годин музики“, „Snikers Urbania 2007“ (фіналісти конкурсу „Urban Sound“) перемога у конкурсі молодих виконавців фестивалю „Гніздо-2006“ (під назвою „Breakup“), сольні концерти у клубах Києва („Арт 44“, „Пивна Бочка“), Львова („Мі-100“, „Лялька“, „Picasso“), Луцька („Майдан“), Рівного („Лагуна“) багаточисельні виступи в програмах святкувань Днів Міст Західної та Центральної України, інших державних свят (більше 100 виступів). Гурт часто запрошують на корпоративні заходи.

Гуртом були записані сингли „Серце“ (2003 р., студія „MD“), „Падає листя“ (2005 р., студія „Я.Є rec“) та альбом „Емоції“ (2004 р., „Студія Лева“). Наразі, „Яка існуЄ“ працює над новим альбомом.

Пісні колективу „Падає листя“, „Зачекай“, „Танці-шманці-DVD“ активно ротуються FM-радіостанціями по всій Україні та перебували на вершині багатьох хіт-парадів.

Гурт „Яка існуЄ“ володіє власною звукозаписуючою студією „UP records“, де працює над власними композиціями та проводить записи інших виконавців.

Статті про колектив з'являлися на сторінках електронних та друкованих видань. Про нас писали: „Високий Замок“, „Львівська газета“, журнали: „Ваш досуг“, „Молодь та підприємництво“ та багато інших.

Відео кліпи гурту до пісень „Падає листя“ та „Зачекай“ перебували у ротації багатьох регіональних ТРК. Нещодавно гурт відзняв своє третє відео на пісню „Де ти?“, яке планує випустити на екрани у травні 2008 року.

Гурт виступав на одній сцені разом із Олександром Пономарьовим, гуртами: „ВВ“, „Ляпис Трубецкой“, „ТНМК“, „Тартак“, „Скрябін“.

Пісні гурту ротують всеукраїнські радіостанції: „НАШЕ РАДІО“, „LOVE RADIO“, „РАДІО РОКС“, та всі регіональні радіостанції України.

4. З історії гурту (Легенди)…

Початок

Першим гуртом Тараса Терлецького був заснований ним „Оркестр Леді Джейн“, який після недовгих творчих блукань, розвалився так і не виступивши жодного разу. Фіаско не зупинило Тараса, а навіть підсилило бажання зробити ще одну спробу. Місяць пішов на пошук бажаючих узяти участь у колективі. Бажаючих було настільки багато, що назбиралося на дві групи. В одній з них Тарас узяв у руки мікрофон, у другій – сів за барабани. Одними із перших учасників майбутньої «Я.Є.» стали Віталій Літягін та Шкред. Віталік прийшов на першу репетицію рокерів у костюмі з краваткою, а Шкред з бажанням грати на барабанах. Дивно, але факт першим барабанщиком «Яка існуЄ» був Шкред. Його гру витримали цілих 3 хвилини, після чого запропонували будь-який інший інструмент. Шкред обрав бас-гітару. В паралельному колективі, де Тарас Терлецький практикувався як барабанщик, на гітарі грав давній приятель Тараса Сергій Соколов. Поприятелювали вони завдяки КВНу: Тарас був капітаном команди Львівського національного університету ім. Івана Франка „Львівські партизани“, а Сергій – капітаном команди Національного лісотехнічного університету під назвою „Адреналін“.

Про назву

Під час підготовки до першого виступу молодий колектив настільки зациклився на музичних пошуках, що забув придумати собі назву. Терпіння в організаторів фестивалю роздувалося, ніби повітряна кулька, і луснуло за 24 години до початку шоу. «Треба терміново придумати назву, – вирішили ми. – Або на афішах ми будемо «група яка існує». Останні два слова нам дуже сподобалися, і з того часу словосполучення «Яка існує» стало ще власною назвою львівської рок-групи».

Перші репетиції

Перші репетиції гурту відбувалися в квартирі Тараса Терлецького. Місце дислокації довелося змінити після того як на репетицію завітали працівники міліції, викликані сусідами через порушення тиші і спокою.

Емоції

Одним зі шляхів прориву андеграундної блокади, на думку колективу, був запис альбому на професійній студії. Пошуки такої студії привели «Яка існуЄ» на СП «Студія Лева», де в свій час над своїми першими дисками працювали „Скрябін“ та „Воплі Відоплясова“. Альбом записувався на протязі чотирьох місяців. Коли закінчилися гроші, для того аби закінчити альбом, музиканти почали розробляти та продавати креатив для рекламних та іміджевих аудіороликів, фонограми та тексти пісень.

Таврійські ігри

Першим серйозним фестивалем для колективу стали „Таврійські ігри – 2004“ на який музиканти потрапили на диво для самих себе. Прострочивши усі терміни подачі заявок, наважилися наобум відправити свій перший альбом, з надією пролізти хоча би у резерв. За кілька днів до початку фестивалю, на якомусь сайті побачили назву свого гурту у програмі фестивалю. Подзвонили організаторам у Київ, кажуть: приїзджайте – чекаємо.

Гастролі

Свій перший концертний міні-тур гурт організував у квітні-травні 2005 року. Він охопив 3 клуби, сцену Таврійських ігор та святковий концерт на великій сцені до 749 річчя ріного Львова. Тиждень учасники колективу провели у поїздах та автобусах, подолавши близько 3000 км.

Студія

Якось учасники колективу, намагаючись не відстати від моди на євроремонти, вирішили надати людського вигляду свому репетиційному приміщенню. За тиждень часу роботи хлопцям довелося опанувати роботу будівельника, столяра, електрика. «Якщо нам не вдасться заробляти на життя музикою – будемо класти підлогу» – жартома вирішили вони. Як ремонт був завершений, гурт наштовхнуло на ідею, що в оновленій репетиційці можна робити непогані записи. З часом студія переїхала у нове, краще приміщення, де усі капітальні ремонтні роботи тривали місяці, але хлопці буле вже добре підготовані. На власній студії «UP!records», окрім роботи над власним новим альбомом, учасники гурту почали працювати над записом інших виконавців. Таким чином, бізнес та музика в житті колективу сплелилися воєдино аби підтримувати одне-одного. Зі стін цієї студії вийшла у світ пісня «Падає листя». Проштовхувати її у світ музиканти «Яка існуЄ» вирішили самотужки, завдяки власній радіророзсилці. Саме так, ця пісня потрапила в радіоефіри більш ніж 50 регіональних ТРК по всій Україні.

Про інтернет

Одним з найкращих засобів популяризації музики „Яка існуЄ“ стала всесвітня мережа. Завдяки їй про гурт дізналися далеко за межами України. На e-mail „Яка існує“ та в гостьову сайту писали, наприклад з Австралії, Португалії, Узбекистану. Про гурт навіть, в свій час, написала газета „Times“.

Кліп

Дебютний кліп на пісню „Падає листя“, датований 2005 роком, складався з уривків концертних виступів колективу. Проте це відео незважаючи на мізерний бюджет та дуже скромну технічну базу, потрапило на екрани багатьох українських регіональних телерадіокомпаній та навіть прорвалося у відеоротацію за океаном, отримавши дость високу оцінку каліфорнійських телевізійників, мовляв: „бо має оригінальну думку та почуття прекрасного“.

Креатив ідеї першого сюжетного відео на пісню „Зачекай“ запропонували самі учасники гурту – змоделювати оселю під відкитим небом, підкресливши стан людської душі пейзажами закинутого пісчаного кар'єру, порослого червоними маками. Самі зйомки відбувались у екстремальних умовах: цілий день на відкритому просторі під час липневої спеки. Усі отримали опіки, а дехто навіть тепловий удар.

Третій кліп (пісня „Де ти?“) успадкував екстремалізм від попередньої роботи: грудень, мокрий сніг, сильний вітер та дах багатоповерхівки.