Знак води
Знак води

Знак води

Місто: Чернівці | Жанр: рок

  • Реклама
  • Не віддам
  • Мама
  • Чекай
  • Лактатдегідрогеназна недостатність
Гурт “Знак води” (Чернівці) був заснований 10 вересня 2000 року. Хтось пам'ятає нас як „ПроRock”, та після першого п'ятиліття було вирішено змінити багатозначну назву на мелодійне словосполучення „Знак води”.
Ідея створення групи з'явилась у двох друзів, студентів чернівецьких вузів – Володимира та Сергія. Але без інструментів та репетиційної бази довелось відкласти створення гурту майже на рік. До складу „бенду” увійшло троє людей, двоє з яких – головні ідеологи створення гурту, а третім став їхній друг Андрій.
Першу репетицію присвятили вибору інструментів, на яких хотіли би грати: так, вокалістом і ритм-гітаристом стає Володимир Півторак (автор більшості пісень гурту), бас-гітаристом – Сергій Сажин, а барабанщиком – Андрій Олару.
Практично рік хлопці зайняті уроками гри на вибраних інструментах, а також пошуком назви гурту. Врешті-решт, зупиняються на роковій назві – „ПроRock”.
У вересні 2001 року відбувся дебют на великій сцені – під час концерту, присвяченому пам'яті Віктора Цоя в Чернівецькому Будинку офіцерів.
На початку 2002 року стається ще одна непересічна подія: у групі з'являється соло-гітарист – Ігор Гужук (до речі, єдиний дипломований музикант).
2002-2003 роки були досить успішними для гурту. Спочатку на місцевому конкурсі „Відродження” музиканти виборюють ІІ премію, а за рік отримують звання „Кращої рок-групи Чернівців”. Два роки поспіль беруть участь у фестивалях „ДрайвомірЪ” та „Володимир Івасюк. Модерн” (Чернівці), у багатьох спільних концертах та сейшнах.
У квітні 2002 року на студії "Підкова" записують першу власну пісню „Сніг”, яка того ж року увійшла до тридцятки кращих у конкурсі, що проводився лейблом „Realmusic” (Москва).
У 2004 році двічі виступають у Херсоні на фестивалі „Прем'єра”, звідки повертаються в рангу лауреатів. Тоді ж записують ще чотири студійних пісні (дві з яких – спільно з Юлією Косівчук, поетесою і бардом, ім'я якої відоме далеко за межами нашої держави).
2005 рік можна визначити як певний спад у музичній кар'єрі. На все це були причини (суб'єктивні та об'єктивні): троє з чотирьох музикантів покінчили з життям… холостяцьким… А після цього – і з першою назвою гурту.
У 2006-му вже зрілі мужі відновили репетиції. Тоді ж розширився склад колективу – з'явився ритм-гітарист Олександр Ткачук. З квітня розпочалася кропітка робота над створенням студійного альбому.
2007 рік закінчився з такими здобутками: записано 5 нових студійних пісень (частина з них – уже в ротації), проведено професійну фотосесію, взяли участь у концерті до Дня молоді на Соборній площі Чернівців (присвяченому 10-річчю молодіжної студії „Символи"), знято і запущено в ротацію кліп на пісню „Мама"… і, нарешті, запущено офіційний сайт групи. До всього перемогли в конкурсі МузDJUICE-10 (головний приз - тиражування 1000 дисків).
2008 року дали сольний концерт "Весняний інстинкт" до Дня закоханих і до свята 8 Березня, взяли участь у багатьох інших мистецьких заходах, зокрема, виступили на презентації книжки Лесі Воронюк "Серце Сонця", газети "NewФормати", грали на розігріві групи "ТІК", взяли участь у фестивалях "Freundschaftsfest", "Байк-фест" та "Обнова-фест". З'їздили до Польщі на Дні міста-побратима Чернівців Коніна. Завершили роботу над першим (подвійним) альбомом "Місто твоїх снів". А 10 вересня 2008-го запрезентували платівку в клубі "Hard Rock". У рамках святкування 600-річчя Чернівців лідер гурту В. Півторак на Театральній площі представив пісню-прем'єру "Місто моє". 17 листопада презентували альбом у Тернополі. 29-го завершили зйомки кліпу на пісню "Лактатдегідрогеназна недостатність". Тепер відзнятий матеріал очікує монтажу. 2 грудня провели спільний із "Крихіткою Цахес" концерт у рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД.
2009-й розпочали годинним виступом в телевізійній програмі "Експромт" Чернівецького обласного телебачення.
1 березня взяли участь у концерті "Пісенний веснодрайв". Нині закінчуємо реалізацію кількох позамузичних проектів. Активна концертна діяльність планується на травень. Тоді ж і запрезентуємо новий кліп. Живемо!!!
Склад гурту:
Володимир Півторак – вокал, ритм-гітара;
Сергій Сажин – бас-гітара;
Ігор Гужук – соло-гітара;
Олександр Ткачук – ритм-гітара;
Андрій Олару – барабани.