Підсумки року - робимо голосувалку по групах?
Romario
| 72
| Розділ: Події | 2 грудня 2008 19:52
Така ідея, в принципі, не нова, до того ж не надто об*єктивна, як показала практика на Фростерорг. Проте я досі ніколи не бачив нічого схожого на статистику підтримки львівських груп на цьому сайті.
Пропоную зробити голосування щодо найкращих груп року з погляду відвідувачів. Можна зробити попередній відбір кандидатів (наприклад, до 20 грудня), а потім прикріпити голосування на головній сторінці (до закінчення зимових свят). Принаймні буде видно, хто що любить і скільки поціновувачів мають ті чи інші банди, незалежно від кворумів на концертах.
Крім того, пропоную залишати відгуки тут, кому і чому саме сподобались ті чи інші ВІА за минаючий рік. Звісно, може бути срач чи флуд, але може декілька людей напише щось розгорнутіше.
Продублюю міркування з іншої теми:
(Все - власна думка, не більше)
Список тих, хто найбільше заслуг має за рік і чому:
ВІА Дзвіночок - найвеселіше сьогодні у нас, добротний стьобний грайнд зі смаком, чується львівська манера творити музику, фантастична жива подача - хочеться сподіватись, банда виросте у львівський Епікріз як мінімум. Трохи бракує технічного рівня, проте за суттю концепція групи дає змогу сперечатись навіть з грандами.
Крода - живий склад має великий успіх і попит на слухачів. Зрозуміло, що популярність формувалась роками записів, видань і піару. І хоч мені не надто до вподоби їхня творча сторона і ресурс популярності такої музики може вичерпатись, проте Крода - дуже хороший приклад механізму поступу неформатної музики серед авдиторії. Працюють над новим записом.
Грін Сайленс - ще один приклад грамотного підходу до того, як розкручуватись в зовсім іншому стилі - прагматизм і творчість як спільні складові формули. Думаю, що у випадку великих концертів група потенційно збиратиме не меншу кількість народу, ніж та сама АннА. Написати щось більше не можу за браком даних.
Полинове Поле - рік тому я хвалив підйом в плані дорослішання композицій. Сьогодні йде більше акцент на збирання електорату, промоцію та пошуку власного звуку. Грамотна робота з мас-медіа. Рух творчості сподіваюсь не зупиниться.
Ірій - хоч музична сторона не на найвищому рівні, зате за сценічною постановкою на дві голови вище за любу іншу львівську групу. Це є результат серйозної роботи.
Люстри Чижевського - хоч і збавили трохи, але все ж одна з найпрогресивніших банд в Україні. Їхній стиль є новим і перспективним, а не відсталим на 5-10 років, як в багатьох інших. Хороший реліз може мати попит на заході.
Ламія Культа - тверда індивідуальна позиція щодо творчості та антуражу дає неймовірну енергетику на живих виступах, яких було чимало (щоправда, мало їздять по інших містах). До другого Люцифугуму ще далеко, але рух є. Працюють над записом.
Свамп ФМ - приклад грамотного змішування/ф*южна/еклектики стилів, група сформувала нарешті власну концепцію і звучить завершено та доволі цікаво (причому зовсім без гонитви за технікою). Грамотна подача, аранжування та імідж може довести потенційно до рівня популярності Анни, Расти, Толу тощо. Щодо стадії запису і видання не знаю, але точно щось буде.
Мольфар - успіх на живих концертах та видання релізу - велике досягнення для групи, яка грає доволі традиційний блек.
Тим не менше є й групи, які "збавили". В кожної свої причини, іноді не залежні від музикантів.
До них можу віднести таких представників, як
Анна, Ніагара, Дізарм, ББ, Годо, Кода, Амбіваленс і, мушу визнати,
Тіні Забутих Предків.
Найбільше розчарування - зникнення вслід за Паган Лендом і Догмою таких без перебільшення Грандів екстремальщини, як
Інфаркт Фокус. До того ж поки що особисто мені не відомо, чи з*явились аналоги такого ж рівня. Крім того розчаруванням є розпад
Інкунабули.
Є ще так званий прихований потенціал - ті, хто ще не доробив матеріал до запису чи живого виступу. Але то вже справа наступного року.
Нагадую, що це лише власні скромні міркування з відомої інформації. Щодо багатьох інших груп немає інформації, тому може хтось ще допише того, чого я не знаю, або поправить чи посперечається