дещо про міську культуру, євро і урбаністику
pissing_duchamp
| 36
| Розділ: | 9 вересня 2008 22:40
--- На завершення ми маємо сказати, що ми не будемо брати участі у жодній акції у Львові, під якою буде стояти хоча б один з логотипів офіційного міста. Ми не погодимося на жодну співпрацю із державними органами та квазі-благодійними фондами України. Ми не хочемо, аби на наших іменах та іменах артистів з інших країн кимось зароблявся імідж культурного діяча та рятівника нації чи міста, зароблялися гроші та/або політичні рейтинги. --- (kvitnu)
good point
питання не в тому, чому їм відмовили в фінансуванні, а чому їм взагалі його спочатку пообіцяли. відповідь проста.
скажіть дякую василю косіву (заступник міського голови львова з гуманітарних питань). саме він зараз займається активним "брендінгом" (його термін) міста. "люди купують не товари, вони купують емоції, відчуття давніх, перевірених львівських рецептів, традиційних ритуалів." "львів - це мультикультурне місто, місто кави та солодощів, львів - місто бандерівське, націоналістичне, чи, як кажуть, львів - бандерштадт. львів’яни бережуть народні традиції, львів - це книгбург, тобто нове обличчя місту додає форум видавців". "ми працюємо над зовнішнім і внутрішнім брендінгом. через фестивалі, акції, які проводяться насамперед для львів’ян, ми намагаємося привити львів’янам львівську міську ідентичність. саме львів’яни будуть найкращими промоутерами львова". "те, що у львові ностальгія комерціалізується, це нормально. все, що надається комерціалізації, воно комерціалізується, це нормально. " (василь косів)
може хтось забув як садовий виступав перед "психоделією в філармонії"? він і його дружина "люблять електроніку". вони за "міську культуру"
описана в статті квітну стратегія - типова для всіх дій міськради.
4 серпня:
76 депутатів Львівської міськради проголосували сьогодні, 4 серпня, за ухвалу «Про укладення управлінням капітального будівництва договору генерального підряду будівництва у м. Львові на вул. Стрийська – кільцева дорога стадіону на не менш ніж 33 000 глядачів, який відповідає сучасним вимогам УЄФА для проведення матчів фінальної частини чемпіонату Європи». Суть цього рішення – розпочати будівництво стадіону у Львові, витративши на це 80 млн, які буде виокремлено у бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова в окрему стрічку. (zaxid.net)
"За словами депутата Львівської міськради Василя Павлюка, депутатів загнали в глухий кут і їм нічого іншого не залишалось, як проголосувати за цю ухвалу або ж втратити Євро. «Проте в нас є вимога: провести у вересні інвестиційний конкурс і визначити інвестора з будівництва стадіону, бо бюджет самостійно цього не потягне», – зазначив він." (zaxid.net)
Стосовно коштів на початок будівництва стадіону, то О.Засадний запевнив, що вони є (міська рада виділила на будівництво цього об’єкту 80 млн грн) - бюджет міста вже перевиконано на 30 млн грн., і це дає підстави вважати, що за наступний квартал надходження будуть не меншими. Також місто збирається залучати кошти на будівництво стадіону від проведення земельних аукціонів. (zaxid.net)
«Окрім цього, міський голова Львова зазначив, що на депозитах Львівської міської ради є приблизно 90 млн грн, і цих грошей буде достатньо для початку будівництва стадіону.» (zaxid.net)
«Так, у бюджет 2008 року буде внесено зміни - фінансування стадіону у 80 млн грн буде виокремлено в окрему стрічку. Ці кошти виділять із 220 млн грн, передбачених у бюджеті на фінансування усіх об’єктів до Євро-2012.» (zaxid.net)
«Бюджет розвитку міста на 2008 рік становить 181 млн грн. Станом на дату голосування він був виконаний на 35 млн грн, а за іншими даними - він виконаних лише на 17 млн грн.» (zaxid.net)
«І.Васюник додав, що на фоні інших міст Львів виглядає добре, але зазначив, що в Україні буде вибрано ті чотири міста з шести, де на момент прийняття рішення УЄФА будуть готові і стадіон, і аеропорт, і дороги, і готелі: "Тому дуже важливо, щоб при злагодженій роботі керівництва Львівщини і Львова, ми рухалися по всіх об’єктах за графіками". » (zaxid.net)
«Основною проблемою при підготовці до Євро-2012 у Львові є пошук інвестора з будівництва стадіону до футбольного чемпіонату. "Робоча група зараз опрацьовує інвестиційну пропозицію для інвестора. 25 га є замало для того, аби ми могли привернути увагу інвестора, необхідно зробити пропозицію, яка би відповідала вартості об’єкту, а це близько 80 млн євро"."Це може бути земля навколо стадіону, можемо розглядати 10 тис. м кв площі в центральній частині міста. Буде сформовано інвестиційну пропозицію, яку вивісять на сайт Львівської міської ради". За його словами, реальна зацікавленість цим проектом є у ФК "Львів", ФК "Карпати" та фінансової групи "Росан". » (28 серпня) (zaxid.net)
vs.
29 липня
"Львів просить 75 млн грн на реконструкцію пам’яток архітектури
Львівська міська рада звернулася до голови комітету з питань бюджету Верховної Ради України Миколи Деркача з проханням виділити 75 млн грн для збереження пам`яток історії, зокрема для реконструкції пам`яток архітектури у Львові" (zaxid.net)
арифметика проста. пояснювати не треба.
ще я забув додати, що серед суб-підрядників alpine bau якось згадували hochtief. я думаю було б цікаво, якщо ця фірма була задіяна на будівництві, оскільки під час німецької окупація на львівщині вона була дочірньою організації organisation todt, яка будувала дороги (дорога на тернопіль) і мости завдяки рабської сили (табір примусової праці на персенківці).
львів активно намагаються прилизати під євро 2012, не тільки прилизати, але й кардинально змінити. ну а нас до цього намагаються підготувати. якщо хтось не знає, у львова досі немає генплану (є тільки старий, радянський). саме зараз міськрада займається розробкою генплана і стратегії розвитку міста. це цікаві документи і можливо хтось вважає, що це його не стосується.
"Стратегія розвитку міста - це результат роботи представників громади щодо майбутнього території, яким його хоче бачити сама громада. Це вибір пріоритетів і визначення стратегічних цілей майбутнього громади, розробка механізмів та заходів, спрямованих на досягнення мети та цілей. Стратегічний план є "живим документом", так званою дорожньою картою міста, за якою Львів буде змінюватися відповідно до зміни обставин", - повідомила Тетяна Гелетій. (zaxid.net)
«За оптимістичним прогнозом площа Львова у 2025 році сягне 37 тисяч гектарів. Коригування Генплану Львова вилилося у концепцію "Великий Львів".» «Відповідно до концепції, до 2025 року Львів мав би поповнити свої території за рахунок територій Зимноводівської, Зубрянської, Лапаївської, Лисичанської, Підберезнівської, Скнилівської, Сокільницької, Чишківської, Ямпільської сільрад, сільрад Пасік-Зубрицьких, Сорок-Львівських Пустомитівського району; Бірківської, Домажирської, Рясне-Руської сільрад Яворівського району; Грибовицької та Малехівської сільрад Жовківського району. » (zaxid.net)
12/08/2008 Старые кварталы Львова подлежат реконструкции
На месте объектов устаревшего жилого фонда Львова, в том числе жилых домов первых массовых застроек, планируют построить современное жилье с социально-культурной инфраструктурой.
Как сообщает пресс-служба Львовской горадминистрации, с целью подготовки предложений по комплексной реконструкции жилых микрорайонов города создана рабочая группа, которую возглавляет первый заместитель городского головы Олег Синютка. В состав группы вошли директора департаментов, начальники управлений, депутаты городского совета, а также проектанты.
По данным городского департамента градостроения, рабочая группа будет разрабатывать правовые и организационные мероприятия по реконструкции устаревшего жилого фонда, а также возможности строительства на освободившихся территориях. Рабочая группа должна подать первые предложения к октябрю этого года. (stroyrec.com.ua)
«Соціальне житло має бути настільки економічним, настільки простим і дешевим, щоб у сімей, які досить нормально заробляють, не з’явилося потреби і бажання у ньому проживати. За усіма параметрами соціальне житло має бути на межі гігієнічно-санітарного мінімуму.»
«Планування забудови має бути дуже компактним - слід передбачати малі віддалі між будинками, можлива відмова від низки господарських майданчиків, або мінімальні розриви між будинками і цими майданчиками. Зокрема, ми прийшли до висновку, що такі будинки мають бути не вище чотирьох-п'яти поверхів. Наші дослідження показали, що кількість антисоціальних явищ - актів вандалізму, бандитизму, росте зі збільшенням поверховості. П'ятиповерхова забудова мала найнижчий рівень таких явищ, 5-9-поверхова - вищий, 9-14 - найвищий. Це засвідчили як опитування людей, так і статистика дільничних інспекторів.»
пізнаєте…ммм. хрущовки? до речі за вашою хрущовкою скоро прийдуть — ви живете в застарілому районі.
«Уже зараз нам говорять, що за загальною площею ці квартири дуже схожі до «хрущовок».»
«Успішною програмою було б створення інтегрованих житлових кварталів - з доступного, соціального та комерційного житла. Наші соціологічні дослідження показали, що заможні люди, як правило, не бачать проблеми в тому, що у сусідньому будинку живуть люди з меншими матеріальними статками. Навпаки, у такій ситуації заможніші люди почуваються більш вдоволеними зі свого матеріального становища.»
«Сьогодні на черзі перебуває більше 35 тис. Осіб. Законодавство каже, що перебування на квартирній черзі не є достатньою умовою, щоб сім'я могла претендувати на таке житло. Крім цієї умови, має бути врахований також дохід сім'ї. Він має бути меншим від суми прожиткового мінімуму та середньої вартості оренди квартир для конкретного регіону.»
«Крім цього, потрібно прийняти регіональну програму будівництва соціального житла. Тому що закон «Про соціальне житло» і відповідні постанови не дають достатньо конкретики. Якби ми зараз отримали 100-200 млн грн на будівництво соціального житла, це було б у певній мірі нещастям, бо не відомо, яким це житло слід проектувати, які норми застосовувати. Львів у цій ситуації міг би прийняти свої регіональні норми на проектування цього житла. Це можливо через запровадження експерименту, пілотний проект.» Ігор Гнесь (zaxid.net)
я не знаю чи хтось взагалі цікавиться урбаністикою, але щось схоже відбувається у лондоні. лондон готується до олімпіади-2012 і поступово зникає як місто, через вдалу спекулятивну архітектурно-урбаністичну політику лейбористів. в лондоні все теж непрозоро і незрозуміло. ясно одне — більшість людей полишає місто, залишається тільки райони соціального житла — які теж поступово відселяють (clays lane наприклад). місто перетворюється в постмодерний храм капіталу, який згідно з власною ж логікою має бути непрозорим і заплутаним. в місті просто немає місця.
цікаво чи щось таке буде в нас? можливо. інакше чим пояснити надзвичайно підвищену цікавість міськради до всього пов'язаного з містом і його простором. оскільки точні плани будівництва не відомі/не затверджені можна очікувати, що вже скоро ми побачимо зовсім інший львів. може ми побачимо лондон? а стадіон стане нашим millenium dome? а може в нас вже європа - «Росія нас по суті заганяє в Європу: підвищуючи ціни на свій газ, вона одночасно провокує ріст зарплати та поступове вирівняння доходів між українцями і європейцями.» (ярослав грицак) (zaxid.net)
мені цікаво одне — чому всі так хочуть це євро? конкретна вигода для кожного з вас?