Звіт про Ніч у Замку

Звіт про Ніч у Замку

| 4 | Розділ: Враження | 1 липня 2008 1:58

Так от, Ніч у Замку скінчилась…настав ранок, всі полягали спати…
Ще о 20 годині в Замку і перед Замком вже було купа народу. Потрапивши за браму, поринаєш у Середньовіччя, щоправда з непоганою сценою… проекторами і так далі. По території Замку носяться, так, саме носяться лицарі, привиди, князі і прислуга. Палає багаття, біля якого, вже готове до смаження м’ясце. Десь далі ковалі кують метал, зібьярі стругають дерево, пасічники вгощають люд медом і медовухою, замком лунає середньовічна музика…все сповіщає початок свята. І ось до замку прибув Князь Любарт з своїм супроводом. Швидесенько обійшов свої володіння, побажав гарячого металу ковалям, солодкого меду пасічникам, і всьому доброму люду файного свята.
Зі сцени почали лунати пісні лучанина Юрія Поліщука. Після якого ми могли переглянути фільм «Луцьк і його герої», режисера Олеся Саніна. Фільм наповнений документальними кадрами часів Радянського Союзу та інерв’ю з мешканцями міста. Далі були виступи гостей міста зі Львову та Тернополя. Фільм “Пересохла Земля” привернув увагу тверезих і здоровомислячих людей, які прийшли не для заливання в себе горілочки, пивка, глінтвейну і іншої градусної радості, а для здобуття чогось більшого, духовного.Фільм дивились одиниці з тих тисяч, що були присутні в Замку. Особисто я не міг відірватись від перегляду цього фільму. Продовжили Ніч у Замку виступи київлян Ольги Богомолець та Ігора Жука. О 00.00 розпочалось вогняне шоу “Магічні світлячки замку” за участі львівського театру “Воскресіння”. Основне дійство відбувалось на площі перед Крамницею, тому велика кількість відвідувачів не змогла його добре розгледіти. Впродовж шоу відбулася вистава “Фієста”, того ж театру “Воскресіння”. Не можу не відмітити культуру нашої молоді, яка абсолютно не задумуючись повилазила на накриття відкопаної реставраторами церкви, і безсоромно там топталась…ну але про це вже окрема тема.
Вогні погасли… і добряча частина люду вирушила у напрямку замкової брами. Дійство для них вже закінчилось, і нехай, бо більшість присутніх продовжила гуляти, танцювати і веселитись. Наступними в програмі були виступи дуету “Простір Музики”(Київ) та Яна Кондрака(Польща). Фільм “Злидні” режисера Степана Коваля, одразу пригадався в голові ще з дитинства. Досить таки повчальний фільм. Продовжилась Ніч виступами Сергія Шишкіна (Володимр-Волинський), Лукаша Емйола (Польща), Віктора Пашника (Київ), під які народ веселився і танцював.
І от настав момент виходу на сцену гостей з Білорусії, заради яких прийшла досить не мала частина люду. Гурт “Стари Ольса” з програмою “Пирное шоу”. Середньовічна музика просто таки підіймала з-за столів та з трави всіх, хто вже майже засинав. Створила атмосферу справжнього Середньовіччя. Я з превеликою радістю поскакав та потанцював під сценою. Лодоні досі болять від оплесків, якими супроводжувались чудові стародавні мотиви. Поблизу сцени, під час виступу гурту, теарт “Яворина” показував люду своїм прикладом, як треба витанцьовувати та веселитись. Як завжди, все хороше швидко закінчується, і його завжди мало. Не дивлячись на вигуки ‘на біс” “Стари Ольса” покинули сцену, тим самим звільнивши її для не менш професійного і веселого гурту “Гайдамаки”.
І от з’явились Гайдамаки. З першої мелодії на обличчі зявилась радісна посмішка. Позитив який надходив зі сцени рвав дах. Дехто навіть пішов у слем, який не закінчувався до останньої пісні. Не дивлячись на пізню, чи то вже ранню годину, музики виглядали досить жваво і віддавались на сцені на повну. Гурт виступав з плейбеками, час від часу вливався, в лапках народний український музичний і не тільки інструмент - коса, який досимть дзвінко звучав, що впринципі і не дивно.Виступ був сповнений зарядом шаленої енергії та позитиву. Музиканти відіграли один біс, далі поклонились і покинули сцену. Народ почав помалу розповзатися, на сцені відбувся розіграш призів і сувенірів, який по реакції публіки, яка вже встигла протверизіти і похмелитись, і знов протверизіти був абсолютно зайвим. Зустріти сонце на мурах Замку нам успішно не дали наші доблесні захисники порядку і безпорядку, тобто міліція, безрезультатними виявились навіть спроби довести, що ми абсолютно тверезі і мирно настроєні типу готи, а не бидло-обригани. От ми і побрели з Замку, бо виступ луцького гурту Вода, особливого ентузіазму не викликав!
Ну, а тепер про організацію. В Замок цієї ночі потрапило приблизно 5000 людей. Самих квитків було продано 2-і з копійками тисячі. Плюс від опівночі браму відкрили повністю, і народ вільно ходив туди-сюди. По периметру замкового двору були організовані намети де можна було взяти поїсти, попити. Особисто моя думка, що потрібно заборонити продаж будь яких градусних напоїв на таких дійствах. Добре було б взагалі винести столики і ці намети на Замкову Площу, де значно більше місця, де люд який прийшов “побухати” не буде заважати тим, хто прийшли відпочити, і головне – шкоди історичній пам’ятці завдано не буде. Та й не погано було б, щоб був хоча б найменший, але фейс-контроль. Тому що з таким успіхом, після ще однієї Ночі в Замку, від нашої найбільшої гордості залишиться тільки витоптана земля і руїна. Кількість бидло-обриганів значно перевищувала кількість культурних людей які прийшли відпочити та насолодитись атмосферою. Програма відповідала графіку. Все було чітко, навіть подекуди з випередженням графіка. Від Замку всю ніч, до 6.00 ранку ходило 4 спец. маршрути, у всі кінці міста, щоб розвести тих кому набридло чи просто хто не висидів до ранку. Щоправда проїзд у тих маршрутках був по 3 грн., хоча це всерівно дешевше ніж таксі.Загалом організація мені сподобалась.
Хочеш відповісти? Авторизуйся!