Не хапай цигарку — поб'ють
рись магаданская
| 28
| Розділ: Офтоп | 19 листопада 2007 6:26
«Історичні» покарання для курців були страшніші за фразу про краплину нікотину, яка вбиває коня.
Виявляється, людство почало боротись із курінням вже у ХVI—ХVII сторіччях. «В'їдливий для очей, неприємний для носа, шкідливий для мозку, небезпечний для легень», — так мотивував у своєму указі 1604 року заборону тютюнокуріння англійський король Якiв І. Щоправда, такий благий намір потурбуватися про здоров'я ближнього у нього погано узгоджувався із прибутками від торгівлі тютюном. Так, через десять років після цього указу Яків І дозволив пільгове вивезення тютюну з англійської колонії в Америці — Вірджинії.
У тому ж ХVII сторіччі Папа Римський Урбан VІІІ відлучив від церкви католиків, які курили чи нюхали тютюн.
А російський цар Олексій Михайлович у 1649 році заборонив куріння, а злісних користувачів «диявольського зілля» наказав висилати у Сибір. А його батько Михайло Федорович узагалі наказував карати курців биттям палицями по ногах.
У ХVIII сторіччі в Індії, Ірані, Туреччині за паління тютюну карали на смерть. Наприкінці ХІХ сторіччя обмежувати курців почали у Сполучених Штатах Америки. Хоча і до того, і після того Штати, зокрема та сама Вірджинія, ефективно збагачувалися на торгівлі тютюном. Та водночас вони починали усвідомлювати шкоду тютюнопаління. Результатом цього усвідомлення стало те, що у 1890 році в деяких штатах уперше у світі було заборонено продавати зілля неповнолітнім.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку від хвороб, пов'язаних із курінням, помирає щонайменше два мільйони людей. В Україні курять приблизно 45-50 відсотків населення. Найбільше турбує здоров'я дітей — в Україні курять до ста тисяч дітей вiком до вісімнадцяти років.
Прикметно, що у Європі найменше курять у Швеції — 20 відсотків населення. А найбільше прихильників тютюну у Греції, Туреччині та Росії — близько 60 відсотків від загалу.