ГАЛАС - new folk festival in historical city

| 4 | Розділ: | 24 травня 2006 15:42

“В час відсутності ідеологій, відмирання патріотизму особливо молодим людям потрібно показати на скільки мальовничою є саме українська культура, музика, традиції, на скільки багатою є українська душа.” – “пацан сказал – пацан сделал”
Аs a result, вже 14- го травня Острог-сіті (шукати на карті Рівенщини) став відомим не лише своєю історією і маститим універом, де слово “хабарництво” є поняттям із області фантастики, а й першим на Поліссі фестом етнічної культури.
Location: територія старовинного замку князів Острозьких
“Виновники торжества”: Острозька міська громадська організація “Інститут політико-інформаційних досліджень” спільно з Острозьким історико-культурним заповідником.
How come? “Проведення фестивалю етнічної культури на території старовинного замку князів Острозьких, одному з найстаріших культурних та історично багатих центрів Східної Європи, очевидно, є логічною рефлексією на процеси, які відбуваються у сучасній Україні та світі у тому числі. Сучасний світ можна порівняти з білкою, яка вперто бігає всередині колеса і ніяк не може зупинитись. Вона не може побачити всієї різноманітності форм і структур, які існують поза колесом. Її цікавить лише темп руху. В сучасному світі кожен день вмирає якась мова, зникає етнос, нівелюються і йдуть у небуття традиції, історія, духовність”
Guest-performers (а по нашому – “тамади”):
“Гудаки” (с.Нижнє Селище, Закарпатська обл.) – закарпатський фольк.
Кажуть, щонайменше, на Заході цей гурт є настільки “розкрученим”, що тут вигадувати якусь рекламу було б зайвим. “Звьозди”, як їм і належить, приїхали із запізненням, але врешті дали такого жару, що від буму позитивної енергетики перестав іти дощ, а від диких – а на когось глянути, так просто СКАЖЕНИХ - танців мало не зійшла з місця Замкова Гора.
“Маракуйя” (м.Острог, Рівненської обл.) – лемківський фолк.
Ну що ж, знайомтесь: Пшик (моє перше враження: “Oh my God!! Йому клонували душу Кобейна!”), Децл ( но-но! Матюки в сторону: не один собака лисий. Наш Децл не речетативить, не “сквернословить”, не “пантується”, і взагалі, на чувака з “Океану Ельзи” змахує…), Турович ( Сонечко! Душа-человек! Те, що називається “краще один раз побачити ніж сто раз почути”) та друзі.
As they say Jack-of-all-Trades band. Ну не напрягаються собі хлопці, навіть коли самі ведучі подумали шо мастіті і вирішили онних грузонути, мовляв: “Маракуя” вже он скільки років відома як рок –гурт, а не етно…”, ті між іншим кинули: “Ну… скажем так: яка рок-група – така і етно-музика”  Іншими словами:“У вас нещастные случаи на стройке были?.. Будут! ”
“Уна Корда” (м.Острог, Рівненської обл.) – акапельний розспів
Дівчатка, напевне, в дитинстві часто дивились “Свадьбу в Малиновке”, а Папандопала у них продюсер. Як тоді ж інакше пояснити, що при їх першому виступі “душа развернулась”, а під час другого “обратно свернулась”.
„Джерело” (м.Рівне) – фольклор українського Полісся
Як то сказав на Євробаченні DJ Паша? “Дэвушка, а ти нэ пой! Ты туда хади, сюда хади…” Яка ще музика? які співи? “главное – чтобы костюмчик сидел!..”, чим юні поліщанки, власне, і порвали зал!
Київська організація козацького бойового мистецтва „Спас”
На сцену виходять справжні українці-красені, спортсмени, активісти!.. і показують таке!! Якщо ви вже встигли побачити “Помаранчеве небо” і спромоглися не завтикати той момент, де, під акомпонемент Сашка Положинського, ведуться імпровізовані козацькі бої, то зрозумієте про що я… Власне, чого воно варте уваги і респекту – так це тому, шо хлопці вміли не просто махати кулаками, кувиркатися і валяти свого “колєгу” по мішку зі стіклом, а й робити це настільки гарно і реалістично, що в спостерігаючих почергово збільшувались очі та відкривались роти.
Дует сестер Куришко – автентичний волино-подільський спів
Nostalgie, nostalgie…Таке можна почути у мене в селі на весіллі коли бабці уже reach the condition needed)
Etc…
Conveniences:
- “How much is the fish?”: free entrance, free exit
- “Без бокала нет вокала!”: на кожному кутку продавали квас, пиво, сувеніри
- “Простите, часовню тоже я… развалил?”: можливість попутно взяти екскурс по замку та fairy-tale-like околицях
- “Отмороженые”: для екстремалів only – відвідaти середньовічну washroom. Безплатно, by the way…
“Гвоздь программы”: дегустація сиру із самого Закарпаття
Гаряча точка: та сама палатка, де роздавали халявний сир
Отак воно все і було… Як на перший раз, то зовсім-таки непогано, або, як би то сказали німці “Klein, aber OGO!” Але, природньо, все хороше рано чи пізно закінчується, а мені поки залишається от так-от тривіально закінчити цю статтю і з тремтінням в душі чекати поки наступного року тут не лише зійде з місця Castle Hill, а й бек-вокалом етно-фесту “Галас 2007” сколихнеться Нетішинська атомна, що за 18 км. Та де там! Нас почує вся Україна, адже черговими гостями дійства (на тому ж місці в той же час) будуть “Воплі Відоплясова”, “Мандри”, Катя Чілі, Юрко Юрченко і т.п. власними персонами!
Заінтригувала, правда? Ну тоді ВЖЕ можна відкладати гроші на квиток до Острога (15 грн. 50к., Хмельницьким – 14 грн., а, для заощадливих, поїздом до Здолбунова буде ще дешевше!), пити яйця, збирати до купи баяни, вирізувати сопілки, вчитися тримати руками (а, для оригінальності, можна й іншими частинами тіла) бубон, вишивати сорочки, правильно вдягати шаровари (ой, соррі, заганяюсь, хто ще не звик останнє може повідкидати) ну і, врешті-решт, збирати свій бенд і вже зараз писати заяву на участь в “Галасі 2007”. Всім учасникам шана, турбота, халявне харчування і ночівля в маститому готелі гарантовані!
Хочеш відповісти? Авторизуйся!