боргове рабство починалось, зачастую, теж добровільно. ранньосередньовічний селянин теж мав звичку позичати у багатих гроші. а потім віддавав своїх дітей. всьо добровільно.
люди слабкі і хочуть мати все і одразу, забуваючи, що віддають себе у руки кредитору.
в мусульманських країнах, скажемо, кредити заборонені взагалі. було б непогано также поступити і у нас.
Ot meni cikavo, a svi ti jaki zakydajut' avtoru nepravotu, ot vy hoch htos' z vas maje kredyt? htos' daje duplia jak vono buty pryvjazanym, maty shchos' jake nibyto i tvoje a naspravdi ne tvoje? jak vono strah vtratyty postijnyj zarobitok i ne maty mozlyvosti viddaty kredyt, i vidpovidno pryvjazanist' do roboty mista? jakshcho ni to poproshu pomovchaty Pooh tobi zachiot
я сумніваюся, що хтось відповість:"Кредити - це гуд, як ви можете на них нарікати, вони - це все наше життя!!" хіба людина, яка зовсім в тому не компетентна і не знає про що говорить=)
nu tut mozhut' pojavytysja istoriji pro te jak htos' vzjav kredyt ne vyplatyv i povisyvsja =) a vzahali prosto horosha sproba pryvernuty uvagu molodi do problem kredytiv - zaraz ZMI robljat' z kredytiv malo ne najkrashchyj sposiv byrishennja vsih problem - treba z cym borotysja
з цієї сторони я, в принципі, з тобою згідна=) але може все таки і самим людям треба трошки думати головою перед тим, як брати кредит. чи здатні будуть його оплатити, що чекає їх в майбутньому…;)
o =) nihto svogo majbutn'ogo sprognozuvaty ne moze zvisno kozhen vybyraje sam ale mozlyvo pislja prochytannja cijeji statti jakraz i zamysljat'sja na majbutnje 8)
От і я маю. Але мене лякає те, що через непередбачені обставини я можу не мати можливості його погасити. Життя в борг напрягає. Я взагалі не розумію, як можна все життя все брати в кредит і все життя розплачуватися за нього (наскільки знаю, це ледь не традиція на Заході). Маєш можливість -- зароби. Не маєш -- знайди ЯК заробити. Треба мати своє, а не наполовину чуже.
Загалом у простого народу якась дурна звичка взялась все брати в кредит. Ті ж автомобілі хоч коштують приміром 25 тисяч у.о., то після сплати кредиту виходить всі 35, коли вже його сплатить, то виясняється, що машину треба продавати, бо їй пізда, а продаш її тільки за 15 штук, а в нас народ якраз любить брати щось дороге, ось і рахуйте. В штатах давно вже взяли за моду набирати в кредит всякого там дорогого лайна, а потім по їхній тупості виясняється, що їх сплатити не зможуть ніколи. І тоді починаються суди, суіциди і прочій негатив. Загалом народ бере речі в кредит без яких раніше жив спокійно і які йому в принципі не потрібні (автомобілі), але шось йому зачухалось і взяв… Тай вибирають все подорожче, потім відмовляють собі у всьому, а зарплату викидають на кредит авта чи іншої дорогої фігні.
Єдине, що дійсно варто брати так це довгострокові кредити на житло, але процент у нас бажає кращого :(
Можливо, в загальному, довгостроковий кридит - це непогано. Але особисто себе я не можу прив"язати до чогось на 30 років(!!!) Я не можу прогнозувати своє життя на тиждень вперед, а тут 30 років.
В тому то діло, що довгострокові кредити на житло дійсно єдині які варто брати, але нажаль у нас в країні ти не можеш бути певним ні в чому. Алепогодься, що віддати 60 за квартиру так відразу, то фактично нереально.
здавалось би варто брати кредити на житло, але… але ціни на землю, на жилплощу у нас настільки завищені, що ліпше жити в конурі) держава навмисно завищує ціни, а люди ведуться і беруть довгострокові кредити… потім все життя розраховуються за квартиру.
Ну в тих же Штатах приміром ніхто не купує житло, а бере його в кредит або виймає. Інше діло, що відсотки у них і в нас трохи інші, так само як і заробітня плата. А так дійсно візьмеш в нас такий кредит, а потім все життя морочишся…
блін, закони ринку діють тільки в болєзнєній уяві лібералів. чистий ринок показав свою недієспособність на великій американській дипресії.
2 Кільки в томаті очень просто - завищуєш ціни на землю ( вона ж у держ власності ) відповідно зростає ціна на будівництво і на продаж квартир. всьо просто.
2 Сокира
Згідний за авта в США, бо в мене друг там живе і те саме розповідав. Там йде всіляке заохочення того, щоб люди брали нові автомобілі, власне через екологічність, дорогий ремонт та техогляд і низьку їх ціну завдяки високому попиті них. Саме тим пояснюється чому автомобілі набагато дешевше купити в штатах і пригнати на Україну (чим тут і займаються). Дешевше в рази ніж навіть в самій Україні чи в Європі.
“ тоді це буде втручання держави”
та в нас держава взагалі ні в що не втручається. У мене з вікна видно один з найбільших ринків в Європі, що фактично не платить за оренду землі і всіляко обй.бує державу, але їй (державі) то все одно.
разніца у тому, шо тільки фунаменталісти такі категоричні. а фундаменталістських ісламських країн на світі раптом 4-6.
Islamic groups in the country have criticised him, Grameen Bank and micro-credit for charging interest and making women work. Under some interpretations of the Qur'an both are forbidden.
як завжди, ти все перебільшив. в ісламських країнах не тільки кредити є, а й жінки їх беруть. інша річ, шо більшість з ісламських країн - найбідніші, і там сильно не розженешся, тому тільки мікрокредити і будь-яка відсоткова ставка здається завеликою.
http://www.creditlibanais.com.lb/template_print.asp?id=132
http://www.buzzle.com/articles/121296.html
http://www.sbp.gov.pk/reports/annual/arfy05/Stats/8.7.pdf
Брав кредит на 6 місяців, дійсно дуже напряжна штука, коли річ вже вважаєш своєю, а кожен місяць треба за неї ше 200-250 гр віддавати. А на рахунок житла, то взагалі торба, якось рахував переплату із всіма комісіями, страхуваннями, нотаріусами і прочьою хуйньой, вийшло, шо квартира за 40000баксів, коштуватиме майже 90000, як казав класік: такії варіанти їбав я в рот і в носа…
Зараз, доречі, банки почали за то грати, типу ніззя тепер непанятні комісії брати ітеде, але поки той ринок внормується, думаю ше років 5-10 має пройти…
То хіба якшо тобі на восьмий день від народження обрізання робили, бо інакше не тру єврей Мутим альтернативу всесвітньому жидо-масонському заговору, хто за?
ну я маю два кредити. мене шось нічо не лякає. навпаки, я вдячна можливості позичити гроші і сплачую кредит відповідно до різних заробітків. половину за один ривок, решту по-трохи. тре просто вміти напрягтися.
і зовсім кредит це не рабство. рабство - це бідність. мені соромно визнавати бідність, я краще працюватиму, щоб ніколи не бути бідною.
якщо я влізу в кредит на 30 років, то я буду змушений прив"язати себе до роботи, до міста( я тут кредит на житло маю на увазі ) Фактично я застрахую себе від будь яких кардинальних змін, що для мене не припустимо.
Якщо ж мова йде про коротко-строкові кредити, то там звичайно все легше. не так давить.
якщо ти з кимось одружуєшся, ти себе привязуєш взагалі на все життя. не страшно? а коли народжуються діти, то взагалі капєц як страшно - вони будуть рости, їх треба годувати, одягати, лікувати, а на все це теж потрібні гроші, а відповідно робота.
жити в чужому місті, самостійно, незалежно від батьків - все одно платити за житло. яка різниця, кому платити? як на мене, краще платити за те житло, яке рано чи пізно стане твоїм, а не цикати все життя за винаймувану квартиру.
а до одного місця роботи кредит не зобов'язує. просто працюй. власне житло - дуже хороший стимул для праці населення. замість того, шоб чекати подачок від уряду, як це роблять реципієнти соціалок, хай самі розпоряджаються своїм життям.
Тема дійсно дуже актуальна для молоді, особливо коли йде мова про кредити на житло. У нормальній єевропйській країні не дуже великі проценти, як мені росказували німці, коли вони беруть кредити, на житло або для придбання автообілю, то їхньої зарпалти вистачає щоб за 3-5 років поністю виплатити кредит. Звичайно у нас це нереально 40.000$ виплатити за 5 років, але якщо б проценти були не 12-19%, а до 5%, то це було б досить нормлаьно. По перше не суттєва різниця, чи збирати гроші а потім купити, чи купити, а потім віддавати гроші, навіть якщо це затягнеться на 10-15 років. Тому проблема не в кридеторах, а в процентах які вони пропонують. Хочу в програмі нашої україни, є один пункт про проценти банків і про легетивність всіх їх скритих операцій. Може згодом щось зміниться, але в недалекому майбутньому я також стикнуся з проблемою власного житла, і тому хотілось би якихось суттєвих змін.
3-5 років? )))) як таке може бути? )))
за німеччину не знаю, але в пн. америці - 20-40 років виплачують кредити за хату, відсоток - в середньому 10%. невже така різниця з німеччиною?
Ось тобі статистика в цифрах. Мій друг (йому близько 45 років), купив автомобіль в кредит за 40.000 евро під 5% річних, зразу віддав 10.000 тисяч евро, залишилось ще 30. Він отримує зарплатню в 2.500 евро на руки, бо податки знімають у них до того як тобі фірма дасть гроші і тому тобі тільки чисті дають на руки. В ньго досить не погана зарплатня. 500 євро він віддає на комунальні послуги, а і 1000 він віддавав за автомобіль, за 3 з гаком років він віддав близько 35 тисяч евро замість 30 потрібних, бо проценти були. А на ту 1000 євро він жив, і в ньго ще дружина працююча. За дітей не питав. Але в ньго досить непогана робота, і ми рахували, в середньому, що 1 євро так як 1 гривня, якщо враховувати ціни. Просто що в нас 2500 гривень не кожен заробляє і проценти великі. Ось так.
гггг
2500 - це нижче середнього європейська зарплата (враховуючи вже зняті податки і відрахування на всі соціальні фонди), тобто без податків він отримує більше 4000 - в рік приблизно 33 тисячі, ну може 38. в європі середня зарплата людини з вищою освітою і стажем роботи, який в 45 років вже набирається - не менше 60-70 тис в рік.
так, він віддав 35 тис замість 30, але він весь той час ВЖЕ користувався своєю машиною.
до речі, ми говорили за житло, а не за машини. за 3-5 років виплатити житло нереально, ніде. хіба що виграти лотерею )))
про те, що в україні неврегульована система кредитування і на ній наживаються, я не сперечаюся. але сама ідея кредиту - хороша.
Податки він казав, це майже половина коштів, отож близько 5.000 нехай 4.500. 4.500х12 = 54 тисячі. Це майже 60 тисяч у рік, це ті цифри, які ти писала. Навіть якщо житло буде коштувати в 150.000 - 200.000 тисяч евро, при 5% він за 10 років зможе віддати, якщо жити на зарплатню дружини, яка отримуж не менше. Просто в америці проблема з такими кредитами, бо там одні емігранти з різних країн, які не мають нормальної освіти і нормлаьної роботи, і тому віддають 40 років кредити. Але я не думаю що людина с престижною роботою і високою зарплатою в таких кредитах. Скоріше фірма купить житло такій людині. Просто у них ця система збалансована, а у нас, як ти кажеш збалансована для пених осіб =)
Сам по собі кредит то штука файна, бо дає можливість розумним людям, які ніц немають, почати наприклад свій бізнес.
Але всилу непердбачуваних обставин часто стається так шо віддвати позичене нема звідки. Тоді буває фігово.
Кридити в Україні, особливо житлові, то суцільне зло.
Моя сім'я весь час живе в кредит, бо батько має бізнес, який весь час розвиває, бере кредит, потім віддає і бере ще один, і тим самим сам розвивається і має змогу віддавати по троху. Якщо б не було кредитів, то треба булоб декілька років відкладати гроші, щоб у чомусь піднатися. А так він піднімається і леге віддавати гроші. Добре, що ще є такі люди, що можуть дати безвідсоткові кредити
Я маю батьків, які мають вищу економічну освіту і з якими спілкуюсь кожний день, і які тісно повязані з цією системою, бо вже не один десяток раз брали кредити у різних людей і банків, і маю досить обєктивне бачення цього)
Кредит - неодмінний атрибут ринкової економічної системи! Це такий інструмент, який приносить вигоду обом сторонам, дає позичальнику великі можливості! Весь світ старається максимізувати ефективність кредитної системи, єдине що брати кредит треба з розумом (іто багато його не треба). І про яке боргове рабство йде мова??? Попахує недолугістю розуміння економічної і грошової систем
Во всём цивилизованном мире если заёмный капитал меньше 60% всего оборотного, то руководство увольняют нахуй, они не умеют "делать бизнес".
Проблема в искалеченном рабском менталитете Рос/Укр быдла, для которых понятие одолжить = отсосать хуй, а потом ещё и в жопу дать.
Потрясающее кол-во пословиц и поговорок тому следствие. Человек взявший в долг чувствует себя морально обязанным, ночами не спит, и ненавидит своего кредитора.
Из-за этого у нас даже те кто рискнул не умеют брать в долг (+повальный алкоголизм и безответственность + годы комунизма сделали своё) и несоразмеряют с возможностями свои долговые обязательства.