"Нове життя" для гітари

| 0 | Розділ: Враження | 22 листопада 2017 11:49

Гітаристи (справжні гітаристи) - така категорія людей,які у перебувають у постійному пошуку. Пошуку ТОГО САМОГО інструменту, пошуку ТОГО САМОГО звуку, ТОГО САМОГО обладнання. Якщо при виборі обладнання (комбіків, педалей і т.п.) ще більш - менш музикант відносно скоро (але в принципі і все життя) визначається, то з вибором гітари, як кажуть, на смак і колір всі олівці різні. Скільки гітаристів, стільки думок. В принципі, в теперішній час простіше і швидше можна сформувати думку про інструмент і про те, як він має звучати, чого саме ти хочеш від гітари, ера інтернету і руки, які ростуть з правильного місця - все це допомагає при виборі ТОГО САМОГО інструменту, який тобі потрібен. Знову ж таки з другого боку - "прекрасний" економічний стан в країні, ПАКРАЩЕННЯ, яке ми відчуваємо кожного дня і дуже високі зарплати змушують нас (музикантів) на нормальний інструмент і обладнання відкладати не день і не місяць, а роки.. На жаль не кожен собі може одразу позволити хорошу гітарку чи комб.
АЛЕ… При бажанні усе можливо. До чого я веду:
У свій час (початок 90-х) першою гітарою, придбаною за позичених 30 долярів у мами була чеська Йолана… Радості не було меж. Ну а потім пішло - поїхало.. Перша ЛЄЛЬ самопально перероблена якимось місцевим умільцем паяльника, і понеслось… Процесори, комбіки, педалі, анлоги, знов процесори, знов педалі, знов комбіки, транзистори, лампи, знову транзистори, знову лампи… Думаю, знайома ситуація для кожного гітариста.Цей процес нам займає все життя, на чомусь ми зупиняємось, потім знову щось міняємо, і все - ж таки я дійшов до висновку, що це є нормально і завжи так буде..
Основне.
Коли ми вже доробляємось до більш - менш такого інструменту, якого б нам хотілося, то ми думаємо: "Все , нарешті, це моє!". Так було і в моєму випадку, коли нарешті роки кропіткої праці дозволили придбати омріяний Фендер страт (амерікан стандарт). Появився той звук, якого я шукав, появився ще більший кайф від роботи. Але… інструмент з 1999 року народження, попередній власник не дуже з ним поводився (бувають і такі, яким пофіг стан істументу), на кленовому грифі по кількох ладах знизу позходив лак, ну а лади самі розумієте, за 20 років що від них лишилося…
Постало питання довести інструмент до нормального стану. Переладувати, перелакувати гриф і т.д. У пошуках гітарного майстра небайдужі музиканти порадили у Львові звернутися до п. Олександра Кудрицького, дали номер тел.
І ось, познайомився я з цією людиною, показав іінструмент. Олександ сказав, що все робиться..
За роки музикування я сам давно уже такі речі, як регулювання анкеру, мензура і всі такі решту маленькі, але дуже важливі дрібниці роблю сам (рахую, що це мусить робити кожен гітарист, а хто початківець - той нехай вчиться). А от такі роботи, як переладування, робота по дереву і подібного плану робота - я вважаю, що такі справи треба довіряти лише досвідченому майстру. І що я вам скажу на рахунок п. Кудрицького - я не прогадав! До цього часу, поки він не переладував мені страт - я вважав, що це кльовий інстумент, кльово грати, але народ.. Після переладовки та відстройки гітари - це було небо і земля. Інстумент по іншому зазвучав, комфорт гри не описати. Це просто кайф. Не довго думаючи, віддав до рук Олександра і свого Ібанеза (джем 555, кореєць) . І тут результат мене вразив настільки, що тепер на гітарці настільки приємно грати, що ви собі не уявляєте!
Ще з однією моєю класичною красунею (Ямаха індонезійська CGX101A) сталась проблема - при перевозці щось по електроніці пішло не так, появився фон. Знову дзвоню до Олександра. У відповідь чую, що хоч електронікою він не дуже бавиться, але постарається допомогти. І от результат - гітара готова, усе зроблено.
НУ ЩО Ж, ПІДСУМУЄМО:
Не тільки коли ми маємо проблеми з гітарою, навіть тоді, коли здається, що все ок, я б все таки радив показати інструмент хорошому фахівцю, який завжди підкаже, чи протрібно щось вдосконалити, чи не треба, в любому випадку з такими людьми, як п.Кудрицький, у цих питаннях приємно мати справу! Я знаю, що є багато хороших майстрів, метою моєї статті не було рекламування саме одного майстра, просто на своєму досвіді переконався, наскільки професійно людина робить свою роботу, і дуже Олександру за це вдячний! А хто шанує свої іструменти - раджу звертатися до нього, не пошкодуєте. Миру всім і спокою! Хорошої музики!
Хочеш відповісти? Авторизуйся!