Тві - нова субкультура, що приходить на зміну хіпстерам
Ezer
| 15
| Розділ: Інше | 19 березня 2016 14:40
Західні журналісти кажуть, що в суспільстві відбулась лагідна революція - на зміну хіпстерам прийшли проповідники дружби, краси і толерантності "тві", яких за словами
La Voz de Galicia, об'єднує Курт Кобейн, група The Smiths, Уолт Дісней, романтизм в літературі,
Анна Франк та всяке інше.
Американський журналіст Марк Спітц недавно опублікував книгу "Тві: лагідна революція в музиці, літературі, телебаченні, моді та кіно" (Twee: The gentle revolution in music, books, television, fashion and film). В інтерв'ю журналу YES Спітц сказав, що рух "тві" - реакція на світ, котрий став ще жорстокішим. Наш світ потребує "тві", впевнений автор: "чим гірше люди себя поводять, тим більше виникає потреба в "тві", щоб вони цьому протистояли".
Також в тій статті пишуть, що рух "тві" любить творчість Уолта Діснея. Дісней вирішив, що в світі, що потерпає від світових воєн і криз, найкраще - віддатись фантазіям. Пісня When You Wish Upon a Star з мультика "Пінокіо" конкурує з Moonriver з "Сніданку у Тіффані" за звання гімну "тві", а Міккі-Маус - перший і найправдивіший кумир "тві" в США, повідомляє сайт InoPressa.
"Тві" дивляться в майбутнє, але озираються в минуле. Спітц стверджує, що можна знайти зв'язок з літературним романтизмом. Точніш, "будь-який рух, коли художники оспівують самих себе та протиставляють жорстокості та жахіттю - дружелюбність, красу і толерантність, - це рух "тві". Це Анна Франк, що пише щоденник, хіппі, котрі кладуть квіти на зброю.
Спітц також говорить, що "тві" - люди з "незалежним духом, які обожнюють 60-ті роки" ХХ століття.
Журналісти відшукали в Галіції кілька людей, котрих можна назвати "тві". Наприклад, господиня магазину одягу Белен Гарсіа не торгує в интернеті: "Я хотіла відкрити магазин, типовий для минулих часів". Одяг, котрим вона торгує, можна підігнати на смак і фігуру покупця.
Чи можна впізнати "тві" за зовнішністю? Спітц пише: "В твоєму гардеробі мусить бути хоча б один кардіган", а на полицях - як мінімум один альбом групи Belle and Sebastian. В кіно кумир "тві" - Уес Андерсон, в літературі - Селінджер.
Взагалі, за словами Спітца, щоб стати "тві", недостатньо змінити зачіску. "Ти повинен багато читати. І, як правило, на одинці", - пояснює журналіст. Причому важливо не просто набратись знань, але й створити собі цілий стиль життя. Як іронізує Спітц: "прикидатись, що ти вживав менше наркотиків і займався сексом менше, ніж насправді". "Тві" обожнюють птахів, провідують своїх бабусь і вірять в прогнози екологів.
Як і всі моди останніх десятиліть, "тві" виникли в Брукліні. "Бруклін - те, що продукує Америка", зовсім як Холівуд 50 років тому, вважає Спітц. Все почалось з того, що художники переселились в Бруклін в пошуках низької квартплати. Вони відривали кафе і магазини платівок, купували одяг в секонд-хендах. Поступово сформувалась ціла естетика.
В блозі Egerie Research "тві" описуються як "щось надто солодке" і "надто сентиментальне". В американському англійському словнику це слово часто відноситься до тві-попу - підстилю в інді-музиці. Автор публікації також зізнався, що слово "тві" нагадує йому про колишню сусідку, котра вдягалась в плаття в горошок, як 5-річна дівчинка.
Журнал The Flack в 2012 році писав, що з допомогою "тві" можна описати щось "дуже делікатне, ніжне, миле або дивне". Іноді цей звук видають маленькі діти, коли намагаються сказати слово sweet - солодкий.