МИ - клас прекаріату?
Марина
| 92
| Розділ: Інше | 19 липня 2013 19:16
Сьогодні в газеті "Експрес" прочитала досить цікаву статтю. Тому вирішила поділитись її суттю з вами, дорогі рокльвовці (
) і послухати ваші думки щодо даної проблематики.
Суть: відомий український історик Я. Грицак стверджує, що у світі (і в Україні теж) стрімко розвивається новий суспільний клас - клас прекаріату. Це клас з новими якісними характеристиками і водночас невизначеними перспективами. Ще одна особливість цього класу, що він - клас-покоління. На думку Грицака, прекаріатом є люди, які народились у 1980-1990-х роках. За всіма ознаками теперішня молодь є найбільш освічена суспільна група з тих, які коли-небудь існували. Донедавна освіта була головним ключем до успіху і кар"єри. Віднедавна так вже не є. Оскільки освічених стає дедалі більше, освіта вже мало що гарантує. Тому нинішні молоді люди матимуть значно менше добробуту, якщо порівнювати з попереднім поколінням. У нас безробіття серед молоді сягає 20% (без врахування студентів), які живуть "з милості" батьків і їхнє подальше самостійне життя - у густому тумані невизначеності.
Як звикли стверджувати старші люди, нинішня молодь нерелігійна та принципово аполітична. Але як показують дослідження, насправді молоді люди віруючі, але їх не вдовольняють традиційні Церкви, і вони починають шукати нові методи для задоволення своїх релігійних потреб. Так само і з політикою: молодь не є аполітичною, вона просто відмовляється сприймати те, що їй пропонують партії (свої старі ідеології і традиційні форми діяльності). Добре зрозуміло, проти чого налаштований даний клас, та наразі немає усвідомлення того, проти чого він виступає. Але те, що молодь - хоч і має різні настрої - готова до дій, причому радикальних, бачимо за різними ознаками.
Клас прекаріату наразі сам не знає, якого шляху прагне, але він точно знає, чого не хоче - бідності та кар"єрної безпросвітності, невідповідних до його освіти і самосприйняття. Хоче країну, в якій матиме перспективу.
Ось така справа, шановні
. Чи згідні ви з українським істориком щодо існування прекаріату? І чи може українська молодь вижити і самоутвердитись у власній державі? Чи має перспективу взагалі і від чого це може залежати?