Industrial and Punk. (Pro and Contra)
Walt_Jabsco
| 49
| Розділ: Творчість і мистецтво | 7 березня 2007 22:02
Industrial and Punk. (Pro and Contra)
Мета даної статті показати схожість, і деякі відмінності таких двох потужних культур, як панк і індастріал, а не показати кращість чи вищість одної з них (тут все написано досить коротко, на кожну з цих ознак можна писати докторські дисертації). Перш за все, варто сказати, що йде мова про класичний індастріал, і відповідно всі стилі які під ним розуміють (а не про Rammstein, NIN, KMFDM чи інші групи, які асоціюють помилково з індастріалом - вони мають до нього таке пряме відношення, як вода від води, де варився борщ) і відповідно теж саме стосується і панку. Тут принципово не вказується жодної групи, які мають пряме відношення до даної теми.
1.Культурне коріння
Панк: Безперечно, що культурне коріння панку – це такі рухи мистецтва, як сюрреалізм, футуризм, дадаїзм, звідси і певний стиль одягу і вигляду, і панківське мистецтво. Про це, досить багато написано в різній літературі на цю тему.
Індастріал: Корені індустріальної культури виходять з традицій, які беруть свій початок в футуризмі, сюрреалізмі, дадаїзмі. Там же бере свій початок індустріальна тактика і методи. Політика всіх трьох рухів могла відрізнятися в той час, однак, при сьогоднішньому погляді, важливими залишаються загальні ідеї.
2.Музичне коріння
Панк: Панк, як і любий рок, бере свій початок, з рок-н-ролла. А а вже коренями рок-н-ролла є “чорна музика” яка була поширена в США: рітм енд блюз, джаз, та ін.
Індастріал: корені індастріалу європейські. Перш за все європейські класичні авангардові композитори поч XX cт.
3.Музичні першопрохідці (proto music)
Панк: Фактично, панком (в музичному сенсі) є т. зв. “американський гаражний рок”, та кілька відомих груп, які вибилися, з цієї кагорти нікому не відомих груп, та стали широко відомими, їх стали називати “protopunk”.
Індастріал: З середини 60-их в Європі і в Америці почала виникати музична сцена, яка безпосередньо пророкувала виникнення індустріальної музики це progressive-rock и його німецька різновидність kraut-rock, та авангардова музика.
4.Оформлення культури
Панк: Панк оформився, як культура і як течія музики в 1977-78 році
Індастріал: Як явище індустріальна музика і культура сформувалися бл. 1978-79 р.
5.Організаційна автономія (незалежність від записуючих компаній)
Панк: D.I.Y(DO IT YOURSELF) або на незалежних лейблах.
Індастріал: Створення свого повністю незалежного лейбла ( як в ранньому “indie rock” поч 80-их ), і власної дистриб’юторської мережі.
6.Робота з інформацією(засоби поширення).
Панк: D.I.Y, фанзіни.
Індастріал: “Інформаційна війна” – самвидав, піратське радіо, піратське телебачення, маніпуляція комерційними ЗМІ (наприклад -вторгнення в трансляцію, якоїсь популярної передачі на телебаченні – був такий випадок в Іспанії). Надання широкої корисної інформації не тільки про музику, а й про такі речі, як конспірологія, техніка, генетичні екперименти над людьми, та інші потрібні речі.
7.Використання анти-музики.
Панк: Анти-музикою в панку можна вважати – 3-ох аккордні пісні, навмисна лажова гра на музичних інструментах .
Індастріал: Крах всіх існуючих музичних законів (60–ти хвилинне розпилювання телевізора, та ін. цікаві штуки), повна імпровізація та свобода різноманітних ідей.
8.Використання нестадартних музичних інструментів.
Панк: НЕВІДОМО (на жаль).
Індастріал: Все створене людиною, що рухається (включаючи і людей!), і не рухається.
9.Відеоестетика, перформенси
Панк: переважно D.I.Y., але є хороша відеоестетика. Різні імпровізовані перформенси досить часте явище.
Індастріал: своя власна, досить висока відеоестетика. Перформенси (переважно імпровізовані) – надзвичайно часте явище.
10. Шокова тактика
Панк:. Панки хотіли показати публіці, що вони думають про суспільство тому вся панк культура пронизана шоковою тактикою.
Індастріал: шокова тактика без коментарів – єдиний засіб для невиліковного суспільства, яке не заслуговує на високе мистецтво.
11. Суспільні та політичні ідеї
Панк: Абсолютний нонконформізм, ненависть до влади та суспільства, неприйняття уставлених норм, головне в цьому світі без майбутнього це є особистість. Аполітичність
Індастріал: Індастріал показує владу, суспільство, як щось абсолютно чуже до людської природи, ( суспільство показується як насильницький режим над особистістю), які є повністю прогнившими і безнадійними, які політичними методами не лікуються. Єдина можливість, щось зробити – це власний розвиток особистості. Аполітичність
12. Мистецтво
Панк: основна ознака - звичайні речі поміщаються в незвичайні обставини, зміна контексту змінює значення.
Індастріал: основне завдання показати аморальність суспільства, жахи сучасного світу, без жодних пояснень. Домінуючий образ – “маленька людина” в технократичному світі.
Отже, хоча і музичне коріння в панку і індастріалу абсолютно різне, то культури – майже однакові.
Ідеї і пропозиції пишіть на мило first_walt_jabsco@yahoo.com
ваш текст