звичайно що може. навіть не може, а мусить. і це цілком нормально. просто в більшості випадків гриф і так досить жорсткий а різниця навантаження різних струн невеличка, тому зміна прогину не сильно відчувається. але анкер для того і є щоб регулювати пружність грифа під різні струни.
Гриф прогинається і розгинається навіть якщо поміняти струни тої ж товщини, тільки іншої фірми… Після зміти струн бажано відлаштовувати мензуру, гриф і посадку, навіть якщо комплекти однакові. Навіть нові струни і старі відрізняють навантаженням.
Раз тут таке питання, то я тоді теж задам.
Коли спускаєш(підіймаєш) стрій струн, то груф теж прогинається, так як цей прогин не значний, то чи взагалі можна з ним
якось боротися (не за допомогою анкера)?
Якщо взяти бас з переклеєним (бажано твердою екзотикою) грифом, то вистачить і 4-х стрн… У мене гриф на 6-ти стрн бас-гітарі переклеєний гембейрою, це дуже тверде дерево. Не люблю міняти настройку, але останній раз спускав весь стрій на 5 півтонів і тільки трішки бридж трішки піднімав.
нєа, Матвіку, басовий гриф буває ще більш чутливий до струн, ніж гітарний (залежно від випадку).
"ПРосто ослаб анкер" - та в тому то й діло, шо питання стоїть "як би то так зробити, шоб анкер не крутити", хоча, як на мене - питання абсурдне, бо анкер якраз для того придуманий щоб прогин грифу корегувати, і ніякими іншими способами того не зробиш.
Впрочем правильно настроенный гриф - это не идеальная прямая. Обычно рельеф имеет легкий прогиб в центре. Раскручивая или ослабляя анкер, вы влияете на глубину звучания низких нот.
чого-чого, а змін в звучанні низьких нот я при крутінні анкера на моїй електрусі не помічав, хоча оскільки я рубаю тіжолу міталургію то в мене ці ноти весь час на слуху… от так от
Хочешь сказать, что при кручении анкера струны на твоей гитаре меняют высоту только относительно грифа, а относительно датчиков остаются на одном уровне? Я в басах не шарю конечно, но на електрухе иногда приходится подстраивать и высоту датчиков под себя.
Viray цілком правий… На пасивних звучках стоять потужні магніти і якщо їх поставити дуже близько біля струн, вони їх трішки притягуватимуть до себе, зменшуючи таким чином силу коливання - це власне і впливає як на атаку, сустейн, так і на частотку… На актавних звучках стараються робити навпаки… Я наприклад ще зветаю увагу на завал грифа і бриджевий перегин струн. Для цього власне Фендер придумали ставити в п"ятку (на болт-он), втулку для регулювання завалу… Або можна поексперементувати, підклавши шпон…