Звіт з ІІ дня фестивалю-конкурсу Level UP
punker_vague
| 41
| Розділ: Новини | 7 вересня 2009 2:12
Отже, підійшов до завершення другий день другого фестивалю-конкурсу для молодих гуртів Львівщини
«Level Up», організаторами якого виступила студія звукозапису «EF-Studio». Як і першого дня дійство розпочалося зі вступного слова надзвичайно харизматичного ведучого Сєні, в якому було об'явлено концепцію фестивалю, склад журі і представників преси. Надалі почалися виступи гуртів.
Гості з міста Червоноград, поп-панк група
Проба 925 дуже вдало відкрили концерт – грали качово, драйвово і позитивно. Я зумів відкрити деяки концептуальні тонкощі поп-панк команд – це, зокрема кепкі, позитив і пісні про літо і скейти. Дотримуючись такої концепції хлопці зіграли першу пісню «Літо», в якій запам'ятався основний риф і вдалі бек-вокали барабанщика. Надалі грали ще 5 пісень, з яких дуже сподобалася четверта (цікавим ритмом і тим що пісня доволі легко запам'ятовується)…«нагодуйте нас, бо ми голодні»…проте трохи її затянули. Кавер на Blink 182 думаю не варто було грати, оскільки, як показав фестиваль – гурти грають кавера гірше за свій власний матеріал, ну і закінчили пісенькою про
харлей молодого покоління скейт. Дуже харизматичний вокаліст, хороша робота з публікою. Барабанщик збивався, проте підспівував, місцями навіть краще за основного вокаліста. Група перспективна, але треба відточувати володіння інструментами і техніку.
____
За словами мого колеги з сайту METAL.LVIV.UA Андрія Совгара, наступна команда
On The Edge стала таким собі ексклюзивом для фестивалю. Цілком погоджуюся й це не дивно – адже в складі окрім звичних «рокъ-інструментів» була скрипка і флейта, ну і через наявність цих інструментів, група відповідно довго настроювалася. Перша пісня запам'яталася качовим ходом скрипки і ритм секції, не дуже сподобався вокал і пісня була трохи затянута. Далі зіграли доволі приємний ритм-енд-блюзик з флейтою, в якому надзвичайно сподобалася задумка вокалів –жіночого і чоловічого. Вокалістка = сексі, проте треба більше працювати з динамікою і відстанню до мікрофону. Третя композиція була дуже динамічна, варто виділити кльове блюзове соло і класну аранжировку, яка навіяла на можливий вплив Мертвого Півня і єже з ним. Ну, і наостанок хлопці зіграли реггі «в троєчку», в якому соло було взагалі безподобне. Недоліками є вокал гітариста, коли він співає сам – захоплюється і починає орати не в касу (в другій пісні коли співав чистим голосом разом з дівчинкою було набагато ліпше), і гра барабанщика, який хоч зовнішньо здався мені подібним на Мітча Мітчела, грав в деяким місцях не те, що мені уявлялося…в сенсі що в деяких місцях мені просився свінговий ритм, а барабанщик грав прямо…
Здивував гурт
Go Away й здивував не в добру сторону. По-перше не привіталися і не об'явили назву першої пісні. До тогож, під час прослуховування їхнього виступу в мене виникла думка, що гітарист зібрав команду і сама придумує основу музики – це видно з гри тройки музикантів…але щоб укомплектувати групу взяли вокалістку, яка накладає свої вірші на рифи гітариста, при цьому не попадаючи своїм вокалом в мелодику, і в самі рифи…. Ну, і взагалі мені здалося, що жіночий чистий вокал не співпадає з доволі важким музоном. Враження чуть-чуть покращилося на третій пісні (англомовний мєдлячок) і взагалі взлетіли під час четвертої («Божевільна»), яка дуже-дуже сподобалася. Також частково сподобалася манера гри гітариста, основний риф першої пісні і вибрики з теппінгом.
Гості з м.Стебник, панки
Туди-Сюди за доброю традицією (минулий конкурс, виграла група зі Стебника
82172) привели з собою велику групу підтримки. Першою ж композицією «Я прийшов – тебе нема…» розірвали зал. Команда дуже молода, дуже голосна ГРОМКА, від неї валить плотна і мощна стіна звуку. Другу пісню, завбачливо присвятили фестивалю (пісня так і називалася «Level Up»), чим особисто мене дуже порадували. Третя пісня «Ультрамарин» не дуже сподобалася, ну а під час «Потрібно спати вдома» відбувся самий настоящий стейдждайвінг.
Варто відмітити, що під час виступу даної команди в залі з'явився пан
Іван – достойна заміна Василю Васильцеву і Петру Щуру, який граціозно витанцьовував під панк-рокові мотиви, і після закінчення виступу Туди-Сюди був представлений публіці вже зі сцени. «Та що то є,
курча…!»…і пан Іван заспівав під барабанний акомпанемент ведучого Сєні пісню про «Вологду-ду», чим викликав шквал хороших емоцій, яки не стихали всю першу 20-хвилинну перерву.
Ліричний відступ про не львівські гурти: …дуже багато емоцій виникає в молодих музикантів, коли вони їдуть в чуже місто грати один зі своїх перших концертів…так, вони беруть з собою групу підтримки, але ніщо не зрівняється з тим почуттям, коли місцеві глядачі підходять до групи після виступу з привітаннями і словами типу «Так кльово було! Приїжайте ще!»…і, повірте, це дуже круто!…
Другий сет другого дня фестивалю
пан Іван розпочав вже улюбленцем публіки. Він пообіцяв допомагати молоді чим може і запевнив всіх, що може він багато.
Потіснивши пана Івана на сцену вийшли хлопці з м.Жидачів
EsioN, які валили Nu-metal, якому явно не хватало жесті і плотнячка в саунді…Першу пісню вокаліст розпочав з запитання «Що може статися з нами, коли на нашій планеті не стане повітря?»…відповівши подумки, що «Хулі станеться? Ми нафіг задихнемося.» я відмітив, що зовнішній вигляд фронтмена зовсім не асоціюється з музикою команди. Також розчарувало і здивувало соло, яке було відверто галімим…якщо гітарист нормально валить рифи, то чого не може соло зробити креативне? Текстова складова групи несла в собі повний негатив, і це не сподобалося…друга пісня несла крім того ще й пафос: «Всі ламають голову запистанням, коли настане кінець світу…він настане зараз!» …втім пісня була качовою…надіюся, хлопці знайдуть свою аудиторію, народу в залі начебто сподобалося.
Split Personality почали свій виступ доволі драйвово, але кривувато. Сподобався основний риф інтро. З появою вокаліста на сцені в залі розбивалися дівочі серця і ставалися масові істеричні пищання. Друга пісня «Антикризова», не дивлячись на трохи туповатий текст доволі сподобалася, а саме основний риф, бек-вокали барабанщика і (О_О!) тембр голосу вокаліста…На третій пісні я зробив собі висновок – молодці! На четвертій пісні здох мікрофон, вокаліст обділив мікрофоном барабанщика і доспівав. На заслужений біс, грали антикризову. Треба працювати над технікою, але потенціал є.
Варсавія з м. Новояворівськ про демонструвала просто надзвичайно технічний виступ і суперову техніку. Звязка: барабанщик+басист+рифи = просто пушка! Особливо проходки карданом, які були дуже вкусно виділені. Що додати? Класне хаєр-шоу, технічні рифи, агресивний вокал, мелодійні швидкі соло…я, неприхильник melodic death metal – просто протащився від цієї команди! Перша композиція була про «маленьке ЗЛО в душі», далі – «про психічно хворих», третя пісня, більш позитивна (LegaliZzza) – в залі м'ясо…
Трохи важко порівнювати дві команди, якщо у них заявлений один і той самий стиль, але я
єбав то робити й не буду.
Neon Sun на відміну від попередників грали більш альтернативні варіації MDM, в їх піснях було більше хеві-метала, що було особливо помітно в четвертій пісні. Проте на відміну від попередньої команди, виглядали трохи менш зібраними, але дуже старалися і на протязі п'яти пісень гідно довели народ до екстазу а другий сет до перекуру завершення.
Ліричний відступ про панк/метал: …зазвичай ці стихії стикаються лишень бо на концертах-солянках, великих фестивалях, або на новорічних п'янках…ситуація: фронтмен дет-метал команди об'являє пісню нормальним голосом, але саму назву обов'язково гроулить. Панки в залі – ржуть, проте глибоко в душі тащаться від вмінь і технічності дет-металістів (в тих випадках, звісно коли внатурі технічно і красиво зіграно)…метал-слухачі в залі ображаються і включають кнопку «метал-пафос» (біля лівої нагрудної кишені в косусі
, яка виконує функцію ненависті до панк-культури, оскільки панк-рокери грають 4 акорди, і це подобається публіці, а складні запіли не подобаються…
Народ! Давайте якось доросліше ставитися до того всього і більш дружньо…сьогодні я став свідком прояву толерантності одних до інших і вони разом ковбасилися…і це було дуже приємно!
Щоби не збивати «жару страстєй» які панували в залі Сєня вийшов відкривати третій сет в одних червоних трусах, весь розписаний маркером…живий рекламний щит ніс на собі логотипи гуртів, «EF-Studio», фестивалю «Руйнація» і ще багато цікавого
…Застіснявши своїми відкритими біцепсами
чарівну вокалістку групи
Random Stile, харизматичний ведучий поринув до заслуженої фотосесії…Група грала «недо_HIM» з високим жіночим вокалом, через який неможливо було розібрати жодного слова, проте під час об'явлення назви пісень були англомовні. Цікаво, що коли вокалістка не співала, а об'являла пісні, глядач міг почути дуже гарний і ніжний голос, і я думаю що їй варто спробувати їм і співати. Музиканти грали доволі посеренні композиції з розряду «русский львовский рок» на 4 акорди, які граються методом [i]хеві-метал-джі-джі (с). Барабанщик збивався і грав криво, але більшість композицій були (б) доволі динамічними і, доволі приємними якби не
вой вокал…стиль групи озвучений, як рок мені здається більш доцільно віднести до Gothic-rock, попрацювати над вокалом, аранжуваннями, технікою і кодами, і все буде кльово.
Г@арячий Ч@й порадували приблизно тою ж самою схемою побудови аранжувань що й їх попередники. Проте вокалістка реально заслужила статус НАЙКРАЩОГО ВОКАЛУ ФЕСТИВАЛЮ! Чистий, впевнений і просто чарівний спів! Чітко чути слова пісень! Просто мммм…На рахунок музики, то хлопцям-гітаристам треба, як зауважив в кінці фестивалю Андрій Акімов рости до своєї лідерши. Ну і на мою думку їм треба збиватися грати методом хеві-метал-джі-джі (с), а більш гарно обігрувати її чарівний спів. Наприклад другу-дуже динамічну пісню «Про Іванка і Марічку» пісню можна обіграти більш рок-н-рольно…До третьої пісні претензій взагалі немає – гарна балада «Літаєш», четверта «Любов-наркотик» - знов ж таки однакові недо_хеві-метал рифи…старайтеся!
Приз глядацьких симпатій і шалений ажіотаж викликала ЕМО-група
Days Of Our Life…я думаю, що форумчани ROCK.LVIV.UA, які були пристуні на фестивалі більше ніколи в житті не будуть ображати юзерів Hatered…бо цей виступ…це був просто
ПІзДЄЦ ПІзДЄЦ…вийшли на сцену в складі: барабани-гітара і два вокалісти (Hatered)…без оголошення назв пісень, дуже емоційно почали грати…Були присутні навіть елементи дезу
. Музика представляла собою рвані рифи гітариста в Д і інших дробах, бой барабанів і шалені скрімо-крики вокалістів…і так на протязі всього виступу. В кінці журі задало питання «про що хлопці співають?», на що музиканти гордо відповіли «про те що у душі»…Я думаю нічого можна не казати, крім того що більша частина глядачів і журі була м'ягко кажучі охуєвша шокована від побаченого…будем чекати наступних виступів…
Закривали фестиваль
Думки Подумки, які виглядали, як металісти, а грали той самий
русский львовский рок сихів-рок на 4 акорди, які граються методом хеві-метал-джі-джі (с)…проте не все було погано. Мені дуже сподобалася вокальна партія куплету третьої пісні «Спальні райони», також те що вокаліст дуже викладався, і взагалі хлопці старалися…Треба працювати над переходами з перебору в основний риф, (бо в інтро його як такого не було, була
свєрхвийобана сінкопа відверта лажа), над аранжуваннями і над технікою…
ВСЕ!
Але ще не все…Після виступу останньої команди було оголошено велику перерву на підрахунок голосів, під час якого фени скандували назви гуртів і тусувалися на вулиці…Варто сказати, і цим треба пишатися, що коли народ запустили прослухати результати – зал заповнився повністю…
Сєня зачитав свою альтернативну журі п'ятірку переможців, а потім об'явив результати:
І – Beginning Of The Past – 133 бали, з них 100(жюрі), 33(глядачі);
ІІ – Глибоко Дихай – 80 балів, з них 68(жюрі), 12(глядачі);
ІІІ – Туди-Сюди – 78 балів, з них 28(жюрі), 50!!!(глядачі);
ІV – Galastra – 72 бали, з них 40(жюрі), 32(глядачі);
V – Варсавія – 63 бали, з них 40(жюрі), 23(глядачі).
Вітаємо переможців!
Варто було лише бачити щасливі лиця переможців! Їх і їх фенів та й більшість з команди організаторів і журі переповнювали щирі емоції.
Що ж мені лишається? В першу чергу погодитися з Сєнєю, що за ці два дні всі групи дуже старалися і багато попрацювали, і що всі молодці, і побажати молодим музикантам багато концертів, фенів і кайфу, який вони дарують слухачу, і отрумують самі!
Хочеться подякувати Сергію Єфімову і всій команді «EF-Studio» за чудову організацію фестивалю…будемо з нетерпінням чекати третього LEVEL Up`y, який обіцяє бути ще цікавіший і масштабніший…
Надто втомлений, але довольний як слон,
Євгеній `punker` спеціально для
ROCK.LVIV.UA