Готи, емо, альтернативщики та інші «нефори»
Shkarpetok
| 87
| Розділ: Чіста паржать | 13 лютого 2009 14:35
Стоття з "Високого Замку"
Усе частіше на вулицях Львова можна зустріти молодь, яка своїм виглядом різниться з натовпом.
Готи, емо, альтернативщики та інші «нефори»
Їх часто називають «неформалами», або, говорячи сленгом, «нефорами». У більшості ця молодь викликає здивування, а іноді й страх. Кореспондент “Леополіса” досліджувала “хіт-парад” найрозповсюдженіших неформальних течій Львова.
Металісти, або рокери посідають третю сходинку нашого рейтингу. Виглядають зухвало, агресивно: чорний одяг з великою кількістю металу. Представники цієї течії носять вузькі чорні джинси чи шкіряні штани, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою («косухи»), сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших магічних символів. Їхня зовнішня агресивність є засобом епатажу. «Рок-музика – це своєрідна філософія і стан душі, – розповів металіст Євген. - Шкіряний одяг рокери поважають тому, що він зручний. Головне, аби захоплення не стало культом».
Розповсюдженим є напрям емо. Вік більшості представників цієї субкультури – 14-16 років. Їх називають емо-кідами. Прагнення до переживання яскравих і чистих емоцій та їх вираження - головне правило для емо-кідів. Їх відрізняє бажання самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чутливе світовідчуття. Вони пропагують здоровий спосіб життя. Традиційно мають косий, рваний чубчик до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду – коротке волосся, що стирчить. Перевагу надають прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі смішні зачіски – два маленькі хвостики, яскраві заколочки - сердечка з боків, бантики.
На обличчі емокіда може бути пірсинг. Їхні «корпоративні кольори» – рожевий і чорний. «У певному значенні всі підлітки – емо, через свою ЕМОційність, - говорить емо-ґерл Інна. - Ми висловлюємося у своєму зовнішньому вигляді. Рожевий – колір емоцій, а чорний – суму, переживань. Якщо взяти різновид зачіски емо – чубок, що закриває обличчя, це означає, що людина прагне сховатися від зовнішнього світу. Чубчик контрастує із скуйовдженим на потилиці волоссям – символом вибуху емоцій».
На другій сходинці нашого хіт-параду – так звані хардкорщики, або альтернативщики. Вони доволі дружелюбні. Зовнішній вигляд часто залежить від їхнього віку і середовища спілкування. Розповсюджена комбінація чорного волосся, що закриває вуха, темного одягу, кедів, пірсингу на обличчі, тунелів (отворів, проколотих у вухах). Однак далеко не всі альтернативщики схвалюють таку «уніформу», а надають перевагу просто вільному спортивному одягу популярних брендів. Серед них розповсюджені татуювання, заняття спортом (часто екстремальним) і вживання алкоголю чи наркотиків. Проте це не означає, що всі, без винятку, альтернативщики мають шкідливі звички. Юля є хардкорщицею не пеший рік. Вона стверджує, що саме в такий спосіб їй найлегше виразити своє Я. У неї все почалося з альтернативної музики і переросло в спосіб життя.
Перше місце за чисельністю займають готи. Вони завжди у чорному і, зазвичай, мають мармурово-білу шкіру. Довге темне волосся та сріблясті шипи на одязі у поєднанні з атрибутами на кшталт хрестів, нашийників та краги (шкіряного браслету з шипами) – ось вам узагальнений портрет гота. Вони не проявляють мімічно своїх емоцій і перебувають у стані постійного “депресняка”. Загальноприйнятою є думка про те, що готи проповідують культ смерті. Проте похмурі образи - не більше, ніж грим. Цвинтар – це одне з найулюбленіших місць представників цієї субкультури. Саме там вони часто і збираються. Найпопулярнішим є Личаківське кладовище. Готів можна зустріти біля міської ратуші увечері.
Як розповів кореспонденту «Леополіса» Деспот, який уже чотири роки є представником цієї субкультури, для готів чорний колір – це символ несприйняття цього світу, довге волосся – спосіб вирізнитися, мартінси (високі чоботи на шнурівці) – це просто зручно, а прогулянки цвинтарем – ліки для душі. “Одним із стереотипів є те, що готи – сатаністи, - каже Деспот. - Справжній сатаніст намагається не виділятися з натовпу і неозброєним оком його важко впізнати. Готи ж не є прихильниками темних сил”.
Представники реп-культури. Вони носять широкий і вільний одяг, кепки, масивні прикраси, наплечники і навушники. Зазвичай репери мають короткі зачіски і захоплюються баскетболом. Майже кожен з них намагається писати музику. Реп має підтечію «Ганста». Саме там модним є агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть носити вогнепальну зброю, оскільки вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Репер Дмитро розповів, що на реп-моді відобразилося те, що довший час на становлення репу впливав криміналітет, а багато зірок були в бандитських угрупованнях. Жодних особливих вимог для вступу до реп-культури немає: одягайся як репер, говори як репер і слухай реп – ось і все!
Автор-герой - Аліна ДОННІК